Trener Veleža Amar Osim

ZABIO BJELIČIN IGRAČ

Teški udarci za hercegovačke, bosanske i slovenske klubove u Europi! ‘Nismo imali sreće...‘

Pozitivan rezultat uspjela je ostvariti samo Mura, koja je remizirala sa St. Patricksom u Republici Irskoj
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 22. srpanj 2022. 09:22

U prvim utakmicama 2. kola kvalifikacija Konferencijske lige nisu se baš proslavili klubovi iz hrvatskog okruženja.

Predstavnici Bosne i Hercegovine izgubili su obje utakmice u kojima su nastupili. Mostarski Velež je na sarajevskoj Grbavici ugostio malteški Hamrun te je poražen rezultatom 0:1. Bilo je to veliko iznenađenje.

- Kad sve zbrojimo zasluženo su pobijedili, iako smo imali podjednak broj šansi. Nije protivnik toliko bolji da izgubimo. U revanšu će biti drugačija utakmica. Motivacije i želje je bilo, ali neke stvari se nisu poklopile. Nismo imali sreće i znanja da izjednačimo, ali ovo je bilo samo prvo poluvrijeme – rekao je trener Veleža Amar Osim za Arena Sport.

Istim je ishodom izgubio i Tuzla City koji je gostovao kod AZ Alkmaara u Nizozemskoj.

Slovenski Koper je pak na domaćem terenu upisao minimalni poraz od Vaduza, predstavnika Lihtenštajna, bilo je 0:1.

Ljubljanska Olimpija gostovala je kod rumunjskog Sepsija te je izgubila s 3:1.

Pozitivan rezultat uspjela je ostvariti samo Mura, koja je remizirala sa St. Patricksom u Republici Irskoj. Posuđeni napadač Osijeka Mirlind Daku zabio je za remi slovenskoga kluba (1:1) u kojem su u početnoj postavi bili Bobičanec, Morris i Obradović, dok je Klepač u igru ušao u nastavku susreta.

26. travanj 2024 16:59