JOZE SUHADOLNIK/DELO Cropix
SRAMOTNE SCENE

Policija je odlučila isprazniti gostujuću tribinu, no Armada je nastavila s incidentima
Piše: SNObjavljeno: 29. kolovoz 2024. 20:47

Veliku, sramotnu blamažu za hrvatski nogomet priredili su navijači Rijeke na gostovanju u Ljubljani. U 60. minuti utakmice između Olimpije i Rijeke, pri rezultatu 5:0 za slovenski sastav, Armada je na tribinama napravila pravi kaos i počela paliti i bacati baklje na teren.

Međutim, situacija nije završila tim činom. Navijači Rijeke nastavili su sa sramotnim ponašanjem, u jednom trenutku počeli su gađati domaću tribinu što je razljutilo domaće navijače. Tada su domaći ultrasi krenuli u okršaj s Armadom, no slovenski igrači uspjeli su smiriti svoje navijače te su tako spriječili daljnju eskalaciju situacije.

Glavni sudac tada je odlučio prekinuti utakmicu, a prva informacija bila je da će prekid trajati 20-ak minuta. Policija je odlučila isprazniti gostujuću tribinu, a navijači Rijeke su burno reagirali i počeli gađati službenike stolicama.

Nakon prekida, utakmica je nastavljena, a Rijeka je doživjela najteži europski poraz u svojoj povijesti.

05. rujan 2024 10:50