PRIMERA

Lagana pobjeda Barcelone protiv Betisa, Lionel Messi igru napustio zbog ozljede

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 10. studeni 2013. 23:29

Nogometaši Barcelone u posljednjoj su utakmici 13. kola Primere u Sevilli svladali Betis s 4-1, ali loša je vijest za njihove navijače da se još jednom ozlijedio Lionel Messi.

Argentinski je genijalac izašao iz igre već u 22. minuti, a prve informacije iz Barcelone govore da se radi o ozljedi dvoglavog bedrenog mišića lijeve noge. Više bi detalja trebalo biti poznato nakon pretraga koje će biti obavljene tijekom ponedjeljka.

Betis je hrabro ušao u dvoboj protiv aktualnog prvaka i nije uopće igrao loše sve do pred kraj prvog poluvremena kada u kratkom roku primio dva gola. Najprije je u 35. minuti Alex Song pored uspavane obrane domaćih poslao loptu na desnu stranu prema Cescu Fabregasu, a on ju je ubacio pred gol gdje ju je Neymar mirno smjestio u mrežu. Samo dvije minute kasnije Pedro Rodriguez je praktički sam odradio cijeli kontranapad, pretrčao gotovo kompletan teren i zabio s lijeve strane za 2-0.

U drugom je poluvremenu još dva pogotka za Barçu postigao Cesc Fabregas, najprije na dodavanje Martina Montoye, a potom i glavom nakon nabacivanja Danija Alvesa. U samom finišu Rijekin suparnik u Europa ligi je ublažio poraz pogotkom Jorgea Moline s bijele točke poslije prekršaja Alvesa na Javieru Matilli.

Barcelona je ovom pobjedom povećala prednost na vrhu ljestvice. Sada ima tri boda više od Atletico Madrida koji je ranije odigrao samo 1-1 kod Villarreala. Betis je, pak, pao na samo začelje.

Dva su autogola postignuta u derbiju 13. kola španjolske Primere. Villarreal i Atletico Madrid su na El Madrigalu odigrali neodlučeno 1-1.

Tek drugi put ove sezone Atletico je ispustio bodove. Prvi mu se put to dogodilo u 9. kolu kada je poražen u gostima kod Espanyola, a nedjeljnim je remijem u Villarrealu pružio mogućnost vodećoj Barceloni da se pobjedom kod Betisa u kasnijoj utakmici odlijepi na tri boda prednosti.

Momčad Diega Simeonea je povela već u drugoj minuti kad je Juanfran nabacio s desnog krila, a Mario Gaspar glavom smjestio loptu u vlastitu mrežu. Atletico se nakon toga povukao, a Villarreal je krenuo u žestoke napade, što mu je donijelo ploda u 79. minuti kada je Jeremy Perbet s desne strane poslao loptu pred gol, a Juanfran ju je gurnuo u svoju mrežu i tako uzvratio domaćima za raniji poklon.

Neuvjerljiva Valencia je na svojoj Mestalli odigrala samo 2-2 protiv Valladolida. Gosti su dvaput vodili, a ''šišmiši'' su u 76. minuti izvukli bod pogotkom Sofianea Feghoulija.

Primera, 13. kolo:

Valencia - Valladolid 2-2 (Pabon 29, Feghouli 76 / Guerra 9, Garcia 50)

Villarreal - Atletico Madrid 1-1 (Juanfran 79-ag / Gaspar 2-ag)

Espanyol - Sevilla 1-3 (Sergio Garcia 24 / Fazio 4, Vitolo 10, Bacca 59)

Betis - Barcelona 1-4 (Molina 90+2 - 11m / Neymar 35, Pedro 37, Fabregas 63, 79)