Navigation toggle
 FATIH AKTAS Anadolu Via Afp
NAKON SUSPENZIJE

Čovjek koji je zavio Hrvatsku u crno vraća se nogometu nakon dvije godine, nada se čak i nastupu na SP-u!?

Pogbin precizan udarac bio je prekretnica utakmice i jedan od trenutaka koji su mu obilježili karijeru
Piše: SNObjavljeno: 20. studeni 2025. 18:29

Paul Pogba napokon je pred povratkom nogometu, 26 mjeseci nakon što je zbog dopinške suspenzije nestao sa scene. Monaco ga je uvrstio u planove za vikend, a 32-godišnji Francuz trebao bi ponovno zaigrati prvi put nakon 3. rujna 2023. godine i kratkog nastupa za Juventus protiv Empolija, piše Goal.com.

Pogbin pad krenuo je u kolovozu 2023. kada je bio pozitivan na DHEA, zabranjenu tvar koja podiže razinu testosterona. Iako je tvrdio da je u njegov organizam dospjela slučajno, uslijedila je stroga kazna: četiri godine suspenzije, kasnije smanjene na 18 mjeseci na Sportskom arbitražnom sudu. Od ožujka 2025. ponovno je imao pravo igrati, a Monaco mu je pružio novu šansu. Francuski veznjak potpisao je dvogodišnji ugovor i započeo put povratka forme i reputacije.

Ovog tjedna stigao je trenutak koji se u Kneževini dugo čekao. Pogba je konačno odradio pune treninge, bez poteškoća, i spreman je putovati na gostovanje u Rennes. Plan Monaca je postupno povećavati njegove minute sve do razine da može odigrati dvije uzastopne utakmice od 90 minuta s minimalnim odmorom. Pogba ujedno sanja i veliki povratak u reprezentaciju Francuske na Svjetskom prvenstvu 2026.

No, njegov povratak ima i poseban simbolički naboj za hrvatske navijače.

Pogba je jedan od ključnih igrača koji je 15. srpnja 2018. na stadionu Lužnjiki u Moskvi zavio Hrvatsku u crno svojim pogotkom za 3:1 u finalu Svjetskog prvenstva, koje je - pamtimo to svi - završilo 4:2 za Francusku. Bio je to dan kada je Hrvatska, nakon povijesnog puta preko Danske, Rusije i Engleske, ipak morala čestitati Francuzima. Pogbin precizan udarac, nakon što je Lovren blokirao prvi pokušaj, bio je prekretnica utakmice i jedan od trenutaka koji su mu obilježili karijeru.

26 mjeseci nakon što mu se život okrenuo naglavačke, trener Monaca Sébastien Pocognoli oprezno optimizam pretvara u stvarnost:

„Vidim igrača koji je sretan i fokusiran na povratak na najvišu razinu.”

Monaco ga očajnički treba jer je momčad iz Kneževine šesta u Ligue 1, pet bodova iza Marseillea i sedam iza PSG-a. Pogbino iskustvo, karizma i sposobnost vođenja momčadi smatraju se ključnim za smanjenje tog zaostatka.

Ako sve prođe bez komplikacija, Pogba će u subotu nastupiti s brojem 8 u dresu Monaca.

24. studeni 2025 18:04