VALERY HACHE Afp
NAVIJAČI UPALI NA TEREN

FOTO, VIDEO: Pravi kaos u Nici! Iznervirani Payet pogođen u glavu, pa je izazvao prekid i stampedo

Utakmica 3. kola francuskog nogometnog prvenstva između Nice i Marseillea prekinuta je u 74. minuti
Piše: Hina/Sportske novostiObjavljeno: 22. kolovoz 2021. 23:18

Razlog je upad domaćih navijača na teren.

Skupina navijača s južne tribine stadiona Allianz Riviera, na kojoj su smješteni najfanatičniji pripadnici navijačke skupine Nice, u 74. minuti je preskočila ogradu i željela se sukobiti s gostujućim nogometašima, nakon što je Dimitri Payet odgovorio na provokacije koje su trajale čitavu utakmicu.

Naime, navijači Nice su tijekom cijele utakmice ubacivali razne predmete i gađali nogometaše Marseillea, u prvom poluvremenu vratara Mandadu, a u drugom svakog igrača koji bi dolazio na izvođenje udaraca iz kuta.

U jednom su takvom naletu pogodili Payeta u glavu koji se srušio na tlo i počeo se valjati po travi. Zatim je ustao, pokupio jednu bocu i bacio je natrag na tribine navijačima Nice na što su ovi potpuno izgubili živce. Na to je Payet bacio i drugu bocu, što je toliko razbjesnilo domaće navijače da su svom silom nastojali ući na travnjak i doći do francuskog nogometaša.

Nakon višeminutnog naguravanja zaštitara, navijača Nice, nogometaša i osoblja obje momčadi, sudac Bastien je obje momčadi poslao u svlačionice i prekinuo dvoboj.

Još nije poznato hoće li biti nastavka utakmice.

U trenutku prekida domaća momčad je vodila 1-0, a pogodak je postigao Danac Kasper Dolberg u 49. minuti.