FRANCOIS LO PRESTI Afp
LE CHAMPIONNAT

Lens u velikom derbiju deklasirao Monaco i nastavio neizvjesnu borbu s Tudorom u borbi za Europu

U petak je PSG na gostovanju porazio Angers sa 2-1 i pariški sastav vodi na ljestvici sa 75 bodova.
Piše: HinaObjavljeno: 22. travanj 2023. 23:29

U derbiju 32. kola francuskog nogometa Lens je deklasirao Monaco sa 3-0 vrativši se na drugo mjesto Le Championnata.

Domaćin je poveo u 11. minuti golom Loisa Opende, isti je igrač šest minuta kasnije zabio za 2-0, a pobjedu Lensa potvrdio je Adrien Thomasson u 56. minuti.

Lens je ovom pobjedom ponovo drugi sa 66 bodova, dva boda više od Marseillea kojeg u nedjelju očekuje ogled protiv Lyona. Monaco je ostao četvrti sa 61 bodom.

U ranije odigranom susretu Auxerre i Lille su odigrali 1-1.

Jonathan David je doveo Lille u vodstvo iz jedanaesterca u 36. minuti, a izjednačio je, također s bijele točke, M‘Baye Niang u 62. minuti.

Auxerre je na 14. mjestu sa 33 boda, a Lille drži peto mjesto sa 56 bodova.

23. travanj 2024 21:30