JEFF PACHOUD/AFP
17. kolo Le Championnata

Lyon godinu završava na čelu francuskog prvenstva, Kovačev Monaco se spasio poraza s igračem manje

Lyon je ovom pobjedom zbog bolje razlike pogodaka preskočio Lille koji je slavio kod Montpelliera
Piše: HinaObjavljeno: 23. prosinac 2020. 23:33

U posljednjem kolu prije zimske pauze, Lyon je preuzeo vodstvo na ljestvici, dok će francuski prvak PSG godinu zaključiti tek na trećoj poziciji.

Lyon je u susretu 17. kola rutinski stigao do tri boda protiv Nantesa pobijedivši sa 3-0, a sva tri gola domaćin je zabio u prvom poluvremenu. Strijelci su bili Karl Toko Ekambi (4), Tino Kadewere (37) i Lucas Paqueta (44).

Lyon je ovom pobjedom zbog bolje razlike pogodaka preskočio Lille koji je u sjajnom susretu na gostovanju pobijedio Montpellier sa 3-2.

Domaćin je dva puta dostizao prednost Lillea, no kada je Burak Yilmaz u 87. pogodio za 3-2 više nije bilo vremena niti snage za novi povratak.

Za goste su zabili i Timothy Weah (23), te Ikone (68-11), dok su strijelci za Montpellier bili Gaetan Laborde (57) i Andy Delort (70). Domagoj Bradarić je za Lille igrao od 58. minute.

PSG je tek u zadnjih 10 minuta slomio Strasbourg upisavši pobjedu 4-0. Za pariški sastav su zabili Timothee Pembele (18), Kylian Mbappe (79), Idrissa Gueye (88) i Moise Kean (90+1).

Monaco, Nike Kovača je kod kuće odigrao 2-2 protiv St Etiennea nakon što je od 35. minute igrao s igrače manje.

Monaco je sjajno otvorio utakmicu, Sofiane Diop je doveo momčad iz Kneževine u vodstvo u 7. minuti, no gosti su do kraja poluvremena okrenuli rezultat golovima Mathieua Debuchyja (21) i Denisa Bouanga (29-11m).

Novi problemi Kovača su zadesili u 35. minuti kada je Eliot Matazo isključen. Ipak, Monaco je u nastavku uspio izjednačiti preko Kevina Vollanda (48).

Angers je pobijedio Marseille sa 2-1. Za domaćine su zabili Mathias Lage (4) i Lois Diony (24), a za goste Valentin Rongier (75). Dodajmo kako je Dimitri Payet u 71. minuti promašio kazneni udarac za OM.

Mateo Pavlović je za Angers igrao od 86. minute, dok je Duje Ćaleta-Car igrao cijeli susret za goste.

Bordeaux je kod kuće izgubio od Reimsa sa 1-3. Abdelhamid (15), Dia (18) i Munetsi (88) su zabili za goste, a Hwang Ui-jo (73) za domaći sastav u čijim redovima je Toma Bašić odigrao cijeli susret

Na koncu godine prvo mjesto drži Lyon sa 36 bodova koliko ima i Lille uz jedan gol slabiju razliku pogodaka. PSG je treći sa 35 bodova. Monaco je šesti sa 27 bodova.

Prvenstvo se nastavlja 6. siječnja.

REZULTATI:

Bordeaux - Reims 1-3 (Hwang Ui-jo 73 / Abdelhamid 15, Dia 18, Munetsi 88)
Lens - Brest 2-1 (Muinga 11, Sotoca 34-11m / Charbonnier 90+4-11m)
Nica - Lorient 2-2 (Lotomba 18, Reine-Adelaide 34 / Moffi 49, Grbić 82-11m)
Nîmes - Dijon 1-3 (Ahlinvi 31 / Konate 75, 90+4, Balde 77)
Rennes - Metz 1-0 (Grenier 52)
Angers - Marseille 2-1 (Lage 4, Diony 24 / Rongier 75)
Lyon - Nantes 3-0 (Toko Ekambi 4, Kadewere 37, Paqueta 44)
Monaco - St-Etienne 2-2 (Diop 7, Volland 48 / Debuchy 21, Bouanga 29-11m)
Montpellier - Lille 2-3 (Laborde 57, Delort 70 / Weah 23, Ikone 68-11m Yilmaz 87)
PSG - Strasbourg 4-0 (Pembele 18, Mbappe 79, Gueye 88, Kean 90+1)

27. travanj 2024 06:22