VELIKA BORBA ZA NASLOV

Lyon na krilima sjajnog Depaya ponovo preuzeo vrh ljestvice, čeka se odgovor PSG-a Lillea i Nike Kovača

Monaco je trenutno četvrti sa 45 bodova, sedam manje od vodeće momčadi lige
Piše: HinaObjavljeno: 06. veljača 2021. 21:04

Nogometaši Lyona ponovo su preuzeli vrh ljestvice francuskog prvenstva nakon što su u susretu 24. kola pobijedili Strasbourg sa 3:0.

"Lavovima" je put do pobjede olakšala glupost gostujućeg veznjaka Adriena Thomassona koji je već u 14. minuti zaradio crveni karton. Thomasson je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Thiagom Mendesom, a nekoliko sekundi kasnije i drugi zbog prigovora sucu Amauryju Delerueu.

Lyon je ostatak utakmice odradio rutinski i golovima Memphisa Depaya (20, 68) i Karla Toka Ekambija (30) stigao do nove pobjede.

U ranije odigranom susretu Lorient je golom Abergela u 53. minuti pobijedio Reims sa 1:0, a Lens i Rennes su odigrali bez golova i za oba sastava je to bio drugi remi u nizu.

S nova tri boda Lyon se probio na vrh ljestvice Le Championnata i sada vodi sa 52 boda. Lille je drugi s bodom manje i utakmicom manje, dok je PSG na trećem mjestu ima 48 bodova i susret manje.