JEFF PACHOUD Afp
FRANCUSKA LIGA

Lyon poveo već u 8. minuti, ali PSG bez Lea Messija ipak stigao do boda u velikom derbiju

U derbiju 20. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon i PSG su odigrali bez pobjednika 1-1
Piše: HinaObjavljeno: 09. siječanj 2022. 22:52

Lyon je poveo već u osmoj minuti golom Lucasa Paquete kojem je to bio sedmi pogodak ove sezone u 19 ligaških nastupa.

PSG je u nastavku susreta lovio izjednačenje, a gosti su tek u 76. minuti zabili za 1-1, a pogodak je postigao Thilo Kehrer.

Tragičar utakmice je bio Kylan Mbappe koji je imao tri sjajne prilike, no nije uspio svladati Anthonyja Lopesa. U 38. minuti je pucao pored gola, u 42. minuti je pogodio stativu, a okvir gola je pogodio i u 82. minuti iz slobodnog udarca.

PSG je nastupio bez Lionela Messija koji se oporavlja od koronavirusa, a nije bilo niti Angela Di Marije, Juliana Draxlera, Danila Pereire, Gianluigija Donnarumme i Layvina Kurzawe, koji su također u samoizolaciji. Već duže vrijeme nema nti ozlijeđenog Neymara.

U prvoj ligaškoj utakmici pod vodstvom novog trenera Belgijanca Philippea Clementa, koji je naslijedio Niku Kovača, Monaco je na gostovanju kod Nanetsa odigrao 0-0.

Nica je na gostovanju pobijedila Brest sa 3-0 vrativši se na drugo mjesto ljestvice Le Championnata.

Zanimljivo, momčad Christophea Galtiera je do pobjede stigla premda je od 20. minute igrala s igračem manje.

Nica je povela u 13. minuti golom Kaspera Dolberga, no sedam minuta kasnije Morgan Schneiderlin je dobio crveni karton zbog oštrog prekršaja.

U 79. minuti je Andy Delort zabio za 2-0, a pobjedu gostiju potvrdio je Amine Gouiri pogotkom u četvrtoj minuti nadoknade.

PSG vodi na ljestvici sa 47 bodova, Nica je se vratila na drugo mjesto ljestvice sa 36 bodova koliko ima i Marseille, no Nica ima bolju razliku pogodaka.

Rennes je četvrti sa 31 bodom, koliko na petom mjestu ima i Montpellier. Lyon je na 11. mjestu.