Majer je danas upisao još jednu asistenciju

DAMIEN MEYER Afp
OSMA ASISTENCIJA HRVATA

Ma kakvi Mbappe, Neymar i Messi! Lovro Majer i višestruko jeftiniji napadači su hit u Francuskoj

Rennes je u dosadašnjem dijelu francuskog prvenstva postigao više golova od PSG-a.
Piše: Hina/S.N.Objavljeno: 20. ožujak 2022. 17:49

Novu uvjerljivu pobjedu ostvario je Rennes u francuskom nogometnom prvenstvu svladavši pred svojim navijačima predzadnji Metz sa 6:1 (3:0).

Martin Terrier je načeo goste pogotkom iz kaznenog udarca u 18. minuti. Isti je igrač pogodio mrežu iz igre u 27. minuti. Serhou Guirassy je prvi od svoja tri pogotka postigao u 40. minuti, a na 4-0 je povisio u 54. minuti. Već u 59. minuti Rennes je stigao i do petog gola, asistirao je hrvatski reprezentativac Lovro Majer, a strijelac je bio Hamari Traore. Majeru je ovo bila osma asistencija u prvenstvu Francuske.

Guirassy je kompletirao 'hat-trick' u 64. minuti, a gosti su u 87. minuti uspjeli doći do počasnog pogotka. Strijelac je u 87. minuti bio Louis Mafouta.

Inače, s ovom uvjerljivom pobjedom i uz poraz PSG-a od Monaca (0:3), Rennes je postao momčad koja je postigla najviše golova u ovoj sezoni Ligue 1. Parižani su u 29 utakmica postigli 59, a Rennes 63 gola što je nevjerojatno kada se zna s kakvim napadačkim arsenalom Parižani raspolažu.

No, Martin Terrier (16 golova), Gaetan Laborde (14) i Serhou Guirassy (8) su uspješniji od Kyliana Mbappea (15), Neymara (5) i Lionela Messija (2) iako su višestruko jeftiniji. Rennesov trojac po Transfermarktu ukupno vrijedi 41 milijun eura (Laborde 18, Terrier 14, Guirassy 9), a niti jedan od njih nema niti jedan nastup u seniorskim reprezentacijama. Samo Mbappe je višestruku skuplji - Transfermarkt ga procjenjuje na 160 milijuna eura, Neymar je na 90, a Messi na 60 milijuna.

25. travanj 2024 04:09