Duje Ćaleta-Car

JEAN CATUFFE Dppi Via Afp
FRANCUSKA

Majeru tek mrvice u novom porazu Rennesa, Marseille s Ćaletom-Carom sve sigurniji za mjesto viceprvaka

PSG je pak rutinski svladao Angers, a zabijali su Mbappe, Ramos i Marquinhos.
Piše: HINAObjavljeno: 20. travanj 2022. 23:12

Nogometaši Marseillea pobijedili su s 3-2 Nantes na domaćem terenu, u ogledu 33. kola francuske Ligue 1 te su sve sigurniji na drugom mjestu ljestvice.

Dva gola iz jedanaesterca zabio je Payet za Marseille, ali onaj ključni za pobjedu je dao Marokanac Harit petnaest minuta prije kraja. Na drugoj strani su za Nantes pogađali Girotto i Coco.

Hrvatski nogometaš Duje Ćaleta-Car je odigrao cijelu utakmicu za Marseille koji sada ima šest bodova više od Rennesa, Strasbourga i Monaca.

Rennes je izgubio drugu ligašku utakmicu u nizu. Ovaj put je pao kod Strasboruga (1-2) te su se ove dvije momčadi bodovno izjednačile. Diallo u 4. i Ajorque u 77. minuti su bili strijelci za Strasbourg, a Terrier za goste, dok je Lovro Majer u igru za Rennes ušao u 74. minuti.

PSG je rutinski slavio kod Angersa s 3-0 golovima Mbappea, Sergija Ramosa i Marquinhosa, dok je Lyon ostao bez ičega na gostovanju kod Bresta. Golovima Mounieja iz jedanaesterca i Cardone domaćin je slavio s 2-1.

Blizu gornjeg doma ljestvice je i Lens koji je s 2-0 bio bolji od Montpelliera golovima Davida Coste i Ganaga.

Ranije tijekom srijede nogometaši Reimsa svladali su na domaćem terenu Lille 2-1. Utakmica je odlučena u sudačkoj nadoknadi, u 92. minuti, kada je gol za 2-1 postigao Abdelhamid. Prije toga je Munetsi u 32. doveo Reims u vodstvo, dok je Portugalac Renato Sanches izjednačio u 57. minuti. Cijelu utakmicu za Lille je odigrao hrvatski nogometaš Domagoj Bradarić.