Slavlje Monaca

VALERY HACHE Afp
FRANCUSKO PRVENSTVO

Marseille bez Vatrenog nadirao Montpellier, Lens u ludoj utakmici bolji od Nice, Lyon iščupao bod u 90.

Treću prvenstvenu pobjedu zaredom upisao je Monaco. Bradarić igrao, Jakoliš bio na klupi za Angers.
Piše: HINAObjavljeno: 10. travanj 2022. 23:34

U zadnjoj utakmici 31. kola francuske Ligue 1 nogometaši Marseillea su rutinski i lako osvojili domaće bodove. S 2-0 su pobijedili Montpellier.

Sve je Marseille obavio u uvodnih 20 minuta kada su i postignuta oba pogotka. Prvo je goste načeo Dieng u devetoj minuti, dok je u 19. turski nogometaš Under realizirao jedanaesterac za 2-0.

Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car nije igrao za Marseille koji je preskočio Rennes te se vratio na drugo mjesto ljestvice. Montpellier je ostao jedanaesti.

Nogometaši Nice nastavili su s negativnim nizom u Ligue 1. Lens je kao domaćin svladao Nicu s 3-0. Bila je to luda utakmica u kojoj je Lens već u 17. minuti ostao s igračem manje (Haidara). Sve do 57. domaćin je bio brojčano inferioran, a tada je kod Nice isključen Lemina, dok je u samoj završnici pocrvenio i Dante pa je Nica dvoboj završila s devetoricom.

Inače, početkom drugog poluvremena za Lens je u igru ušao 20-godišnji Kalimuendo-Muinga koji je s dva gola odlučio utakmicu. Još je jedan dodao Doucoure. Nica je u zadnje četiri ligaške utakmice ostvarila dva remija i dva puta bila poražena.

Lens je skočio na osmo mjesto, Nica je ostala peta, dok je četvrti i dalje Strasbourg koji je odigrao 1-1 protiv Lyona na svom terenu. Golom Sissoka u 20. minuti Strasbourg je vodio sve do 90., ali je tada Toko-Ekambi zabio za konačnu podjelu bodova. Lyon je ostao deseti.

Ligue 1, 31. kolo:

Marseille - Montpellier 2-0 (Dieng 9, Under 19-11m)

Lens - Nica 3-0 (Kalimuendo-Muinga 51, 67, Doucoure 55)

Strasbourg - Lyon 1-1 (Sissoko 20 / Toko-Ekambi 90)

Bordeaux - Metz 3-1 (Mangas 52, Niang 68, Hwang Ui Jo 88 / Lamkel Ze 21)

Angers - Lille 1-1 (Tiago Djalo 64-ag / Zhegrova 74)

Brest - Nantes 1-1 (Chardonnet 67 / Kolo Muani 10)

Monaco - Troyes 2-1 (Caio Henrique 19, Volland 57 / Ugbo 39)

Subota:

Reims - Rennes 2-3 (Busi 60, Cajuste 81-11m / Bourigeaud 39, 43, Terrier 58)

Clermont - PSG 1-6 (Dossou 42 / Neymar 6, 71-11m, 83, Mbappe 19, 74, 80)

Petak:

Lorient - St. Etienne 6-2 (Moffi 42-11m, 86, Kone 45+1, 65, Le Fee 61, Boisgard 89 / Bouanga 4, Nordin 22)

02. svibanj 2024 17:39