CHRISTOPHE SIMON Afp
1. KOLO LE CHAMPIONNATA

Marseille na krilima Payeta do velikog preokreta kod Montpelliera, prvaci se spasili poraza

U posljednjoj utakmici 1. kola francuskog prvenstva Marseille je pobijedio Montpellier u gostima 3:2
Piše: HinaObjavljeno: 08. kolovoz 2021. 23:24

Zanimljivo, domaćini su nakon prvog poluvremena vodili sa 2-0, a onda je uslijedio preokret.

Domaćini su poveli autogolom Luana Peresa (30), a na 2-0 povisio je predivnim pogotkom Gaëtan Laborde (34). No, u nastavku Marseille je napravio potpuni preokret i došao do pobjede. Prvo je zabio Turčin Cengiz Ünder (68), a potom je dva pogotka postigao najbolji igrač Marseillea Dimitri Payet, u 75. i 80. minuti.

Pred kraj susreta došlo je do prekida od desetak minuta jer su domaći navijači bacali razne predmete na teren. No, utakmica je nastavljena i privedena je kraju.

Hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car, standardni prvotimac Marseillea, nije bio na popisu igrača za ovu utakmicu.

Branitelj naslova Lille u sudačkoj nadoknadi spasio se od poraza u 1. kolu, nakon što je u nedjelju na gostovanju kod Metza do 81. minute gubio sa 1-3. U 81. minuti Jonathan Ikoné smanjuje na 2-3, da bi u sedmoj minuti sudačke nadoknade (90+7) turski napadač Burak Yilmaz pogodio za 3-3.

Hrvatski reprezentativni branič Domagoj Bradarić ostao je na klupi Lillea, a Metz je od 56. minute imao igrača manje jer je crveni karton dobio branič Boubakar Kouyate.

Nogometaši Bordeauxa otvorili su novu sezonu u Le Championnatu domaćim porazom od Clermonta sa 0-2.

Clermont je osnovan 1911. godine, a ove sezone će prvi put u svojoj povijesti igrati u elitnom razredu francuskog nogometa. Već u prvom kolu priredio je iznenađenje pobijedivši u gostima Bordeaux sa 2-0. Golove za povijesnu pobjedu zabili su Mohamed Bayo (82) i Jodel Dossou (90+3).

Za Bordeaux je do 81. minute igrao hrvatski nogometaš Toma Bašić za kojeg se ovoga ljeta pisalo kako je na izlaznim vratima "Girordinaca".

U petak je Monaco našeg Nike Kovača kod kuće odigrao 1-1 protiv Nantesa, baš kao i Lyon u subotu protiv Bresta. PSG je u subotu sezonu otvorio gostujućom pobjedom protiv Troyesa (2-1).