Paris Saint-Germain‘s French forward #07 Kylian Mbappe reacts after scoring his team‘s second goal during the French L1 football match between FC Nantes and Paris Saint-Germain (PSG) at the La Beaujoire stadium in Nantes, western France, on February 17, 2024. (Photo by Sebastien SALOM-GOMIS/AFP)

SEBASTIEN SALOM-GOMIS Afp
DOMINACIJA U PRVENSTVU

Mbappe ušao s klupe i golom iz kaznenog udarca potvrdio pobjedu PSG-a kod Nantesa

Oba pogotka Parižani su postigli u drugom poluvremenu.
Piše: HINAObjavljeno: 17. veljača 2024. 23:06

Nogometaši PSG-a nastavljaju dominirati u francuskoj Ligue 1 te su u 22. kolu ove subote, u gostima, svladali Nantes 2:0.

Oba pogotka Parižani su postigli u drugom poluvremenu. Nakon točno sat vremena igre postignut je prvi pogodak, s 25 metara iskosa pucao je Lucas Hernandez, a lopta se malo odbila od domaćeg igrača Sissoka i odsjela u suprotni kut domaćih vrata. Sve je riješeno u 78. minuti kada je Mbappé realizirao jedanaesterac za 2:0.

S obzirom na to da je u ovom kolu drugoplasirana Nica poražena PSG je dodatno pobjegao na vrhu ljestvice. Sada ima 14 bodova više od Nice, dok je Nantes ostao na 13. mjestu.

Vrlo jednostavno su nogometaši Lillea pobijedili Le Havre na domaćem terenu s 3:0 u prvom subotnjem susretu 22. kola. Prvo ime susreta bio je kanadski nogometaš Jonathan David koji je postigao sve pogotke za Lille. Suparnika je načeo u 14. minuti, a potom je još dva pogotka postigao u 44. i 49. minuti.

Ovom pobjedom Lille je skočio na treće mjesto ljestvice, dok je Le Havre ostao na 12. mjestu.

U nedjelju se igraju sljedeće utakmice: Strasbourg - Lorient, Rennes - Clermont, Monaco - Toulouse, Montpellier - Metz, Reims - Lens i Brest - Marseille.