GLYN KIRK Afp
PREMIERSHIP I LIGUE 1

Remi Brightona i Crystal Palacea, Nica pobjedom protiv Nantesa učvrstila drugo mjesto u Francuskoj

U jedinoj utakmici Premiershipa igranoj u petak Brighton i Crystal Palace su igrali 1-1 (0-0)
Piše: HinaObjavljeno: 14. siječanj 2022. 23:11

Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a najbolju priliku imali su domaći u 38. minuti, no udarac s bijele točke Grossa obranio je vratar Crystal Palacea Butland, u nastavku su se tresle obje mreže.

Poveli su gosti kada je Gallagher (69) snažnim udarcem sa 10-ak metara pretvorio proigravanje Schluppa u pogodak, no pred kraj utakmice je Andersen (87-ag) nespretnom reakcijom pogodio vlastita vrata nakon ubačaja Maupaya.

Osmi Brighton sada ima 28 bodova, četiri više od 11. Crystal Palacea.

Na vrhu je Manchester City sa 53 boda, 10 više od drugog Chelseaja, a 11 od trećeg Liverpoola.

Nice - Nantes 2:1

Nogometaši Nice osamili su se na drugom mjestu ljestvice francuskog prvenstva 2-1 (1-1) domaćom pobjedom protiv Nantesa u prvoj utakmici 21. kola.

Nicu je u vodstvo doveo Dolberg (21-11m), na 1-1 u završnici prvog dijela poravnao je Girotto (45+1), da bi Kephren Thouram (56) sjajnom akcijom vratio prednost na stranu domaćih.

Nice sada ima 39 bodova, tri više, ali i dvije utakmice više od trećeg Marseillea, a osam manje uz utakmicu više od vodećeg Paris SG-a. Nantes je deveti sa 29 bodova.

25. travanj 2024 09:00