ARNAUD FINISTRE Afp
FRANCUSKI KUP

Rennes pregazio Sochaux i izborio četvrtfinale, sve je bilo gotovo već u prvih 45 minuta

Piše: HinaObjavljeno: 06. veljača 2024. 22:58

Nogometaši Rennesa prvi su četvrtfinalisti Kupa Francuske, nakon što su u utorak kao gosti svladali Sochaux sa 6-1.

U sudaru domaćeg trećeligaša i devetoplasirane momčadi u "Ligue 1" pobjednik je odlučen već u prvom poluvremenu, nakon kojeg je Rennes vodio s 4-0. Golijadu je otvorio Alžirac Amine Gouiri u 24. minuti. Za 2-0 je strijelac bio Marokanac Ibrahim Salah u 29. minuti, a potom je Arnaud Kalimuendo golovima u 35. i 41. minuti prednost povećao na 4-0. Gouiri je u 47. minuti svojim drugim pogotkom donio pet golova prednosti Rennesu.

Domaća momčad je uspjela smanjiti zaostatak u 65. minuti, kad je Malcolm Viltard precizno izveo kazneni udarac.

Konačnih 6-1 postavio je Benjamin Bourigeaud u 81. minuti.

U srijedu je na rasporedu šest od preostalih sedam utakmica osmine finala, a igrat će: Lyon - Lille, Le Puy-en-Velay - Laval (18.30 sati), Montpellier - Nice, Saint Priest - Valenciennes, Strasbourg - Le Havre (20.30) te Paris Saint-Germain - Brest (21.10).

U četvrtak (20.45 sati) će o posljednjem četvrtfinalistu odlučivati dvoboj Rouena i Monaca.

01. svibanj 2024 00:06