DENIS CHARLET Afp
LIGUE 1

Stopostotni PSG u gostima nanio protivniku prvi poraz sezone

U prvom poluvremenu Parižani su unutar samo četiri minute stigli do vodstva od dva gola razlike
Piše: HinaObjavljeno: 01. rujan 2024. 23:14

Nogometaši Paris St. Germaina nastavili su s uvjerljivim igrama i pobjedama na startu nove sezone Ligue 1, u trećem kolu su svladali Lille u gostima 3-1.

PSG je upisao treću pobjedu, a Lille prvi poraz nakon dvije startne pobjede u kojima nije primio ni jedan pogodak.

U prvom poluvremenu PSG je unutar samo četiri minute stigao do vodstva od dva gola razlike. Prvo je Vitinha u 33. minuti realizirao jedanaesterac za 1-0, dok je u 36. Barcola lijepo pogodio za 2-0.

Mala nada Lilleu se vratila u 78. minuti kada je Zhegrova smanjio na 1-2 i trajala je sve do nadoknade. Tada, u 92. minuti, Kolo Muani je matirao domaćeg vratara i postavio konačnih 3-1.

Nogometaši Nice i Reimsa ostvarili su u susretima trećeg kola premijerne pobjede u sezoni. Nica je u gostima s 4-1 nadigrala Angers. Ndayishimye, nogometaš iz Burundija, zabio je već u šestoj minuti za 1-0 Nice, dok je vodstvo povećao Boudaoui u 25. minuti. Angers je smanjio kada je Abdelli u 67. minuti realizirao jedanaesterac i od tada je Nica imala igrača manje na terenu.

Brojčani manjak nije štetio Nici, čak štoviše, do kraja je Guessand postigao dva gola, u 72. i 85. minuti, za uvjerljivo slavlje od 4-1.

Reims je s 2-1 bio bolji od Rennesa pred svojim navijačima iako su gosti poveli u 13. minuti golom Norvežanina Ostigarda. U 23. je Ito pogodio za 1-1, a preokret je uslijedio početkom drugog dijela, Diakite je zabio za 2-1 Reimsa.

Le Havre je s 3-1 bio bolji od Auxerrea, a strijelci su u pobjedničkom sastavu bili Ndiaye, Toure iz jedanaesterca, uz autogol Owusua.

U prvom nedjeljnom ogledu nije bilo pobjednika, nogometaši Monaca i Lensa su odigrali 1-1. Do međusobnog susreta obje su momčadi upisale startne dvije pobjede te nisu primile ni jedan pogodak. Oba su niza po pitanju oba kluba prekinuta, a u ovom susretu oba su pogotka postignuta u samoj završnici.

U prvom poluvremenu Lens je morao voditi, ali je u nekoliko navrata okvir vrata spašavao domaćina. Monaco je poveo u 84. minuti kada je, nakon kornera, odlično glavom s deset metara pucao švicarski reprezentativac Zakaria i pogodio za 1-0. Monaco tri boda nije uspio zadržati. U nadoknadi je dosuđen jedanaesterac za goste, a Frankowski je u 94. minuti pogodio za konačnih 1-1.

Monaco će biti jedan od osam suparnika Dinama u ovosezonskoj Ligi prvaka. Taj se susret igra u Zagrebu, u sklopu 2. kola, 2. listopada.

Ligue 1, 3. kolo:

Nedjelja:

Lille - PSG 1-3 (Zhegrova 78/Vitinha 33-11m, Barcola 36, Kolo Muani 90+2)

Angers - Nica 1-4 (Abdelli 67-11m/Ndayishimye 6, Boudaoui 25, Guessand 72, 85)

Le Havre - Auxerre 3-1 (Owusu 23-ag, Ndiaye 52, Toure 90+8-11m/Perrin 17)

Reims - Rennes 2-1 (Ito 41, Diakite 48/Ostigard 13)

Monaco - Lens 1-1 (Zakaria 84/Frankowski 90+4-11m)

Subota:

Brest - St. Etienne 4-0 (Camara 10, Del Castillo 32-11m, Ajorque 77, Lala 84-11m)

Montpellier - Nantes 1-3 (Adams 30/Abline 24, Simon 45+7-11m, Mohamed 85)

Toulouse - Marseille 1-3 (Babicka 90/Greenwood 16, 17, Cresswell 52-ag)

Petak:

Lyon - Strasbourg 4-3 (Tolisso 45+2, Maitland-Niles 61, Orban 63, 72/Nanasi 3, Santos 48, Emegha 58)

05. rujan 2024 10:41