PATRICK HERTZOG Afp
LIGUE 1

Strasbourg i Marseille remizirali, obje momčadi nastavile niz utakmica bez pobjede. Lens uzeo nova tri boda

U posljednje četiri ligaške utakmice Marseille nije uspio pobijediti. Strasbourgu je ovo bio treći prvenstveni remi u nizu
Piše: HinaObjavljeno: 25. studeni 2023. 23:23

Pobjednika nije bilo u večernjem subotnjem dvoboju 13. kola francuske Ligue 1, nogometaši Strasbourga i Marseillea su odigrali 1:1.

Oba pogotka su postignuta u prvom poluvremenu. Domaći sastav je poveo u šestoj minuti golom Emeghe, dok je u 27. minuti izjednačio Clauss.

U posljednje četiri ligaške utakmice Marseille nije uspio pobijediti. Ostvario je u tom razdoblju dva remija i dva poraza te je trenutačno deveti na ljestvici. Strasbourgu je ovo bio treći prvenstveni remi u nizu, a nalazi se na 12. mjestu ljestvice.

U prvom subotnjem susretu 13. kola nogometaši Lensa su osvojili tri gostujuća boda, svladali su Clermont 3:0. Nastavio je time Lens pozitivan niz u prvenstvu te u posljednjih osam utakmica ima pet pobjeda i tri neodlučena rezultata. Unatoč pobjedi Lens je ostao na šestom mjestu, ali se bodovno približio vodećem kvintetu. Clermont je i dalje pretposljednji te ima dva boda više od posljednjeg na ljestvici Lyona.

Sve preostale utakmice ovog kola igraju se u nedjelju, a parovi su Nica - Toulouse, Lorient - Metz, Nantes - Le Havre, Montpellier - Brest, Rennes - Reims i Lyon - Lille.

Ligue 1, 13. kolo:

Strasbourg - Marseille 1:1 (Emegha 6/Clauss 27)

Clermont - Lens 0:3 (Wahi 11, Thomasson 50, Said 82)

Petak:

PSG - Monaco 5-2 (Goncao Ramos 18, Mbappe 39-11m, Dembele 70, Vitinha 72, Kolo Muani 90+6/Minamino 22, Balogun 75)

06. svibanj 2024 22:10