SEBASTIEN SALOM-GOMIS AFP
PONOVNO ZABIO I STIPE PERICA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 08. veljača 2020. 22:31

U susretu 24. kola francuskog Le Championnata između Metza i Bordeauxa slavili su gosti s 2:1.

Na stadionu Municipal Saint-Symphorien u Metzu poveli su domaćini već u 2. minuti. Nakon kornera koji je izveo Pajot, senegalski napadač Ibrahima Niane opalio je i pogodio iz voleja.

U osmoj minuti baš je Pajot napravio grub prekršaj na Kwatengu i zaradio izravni crveni karton.

To je dalo vjetar u leđa igračima Bordeauxa koji su u drugome dijelu preuzeli inicijativu, a bolja igra urodila je plodom kada je bivši hajdukovac Toma Bašić u 51. minuti s dvadesetak metara sjajno šutirao i zatresao mrežu za izjednačenje.

Pobjedu je Bordeauxu donio Remi Oudin pogotkom u 84. minuti.

Bašić i društvo ovom su pobjedom skočili na šesto mjesto s 34 boda, a kolika je gužva u sredini tablice najbolje govori podatak da je Metz na 16. mjestu sa samo sedam bodova manje.

Belgija: Pogodak Perice za pobjedu Mouscrona

Hrvatski napadač Stipe Perica bio je strijelac za Mouscron u 3-1 (0-1) domaćoj pobjedi protiv Oostendea u susretu 25. kola belgijskog nogometnog prvenstva.

Perica je pogodio za vodstvo svoje momčadi 2-1 u 83. minuti, a u igru je ušao u 72. minuti. To je njegov sedmi ovosezonski pogodak u prvenstvu.

Za momčad Oostendea Goran Milović je odigrao čitav susret, dok je Ante Palaversa bio na terenu do 88. minute.

Mouscron je 11. na ljestvici sa 30 bodova, devet više od 16. Oostendea.

Vodi Club Brugge sa 57 bodova, osam više uz utakmicu manje od drugog Genta.

24. travanj 2024 16:58