JEAN-FRANCOIS MONIER Afp
SLAVIO I KOVAČ

Hrvatski reprezentativac je asistencijama doveo Rennes u vodstvo u 17. kolu Ligue 1
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 05. prosinac 2021. 17:29

Lovro Majer nastavlja oduševljavati u dresu Rennesa. Njegova je ekipa na gostovanju kod Saint-Etiennea već na poluvremenu povela s 3:0, a hrvatski je reprezentativac u to ugradio svoje dvije asistencije.

Oba puta njegove je lopte u gol pretvarao Martin Terrier kojem je Lovro asistirao u 22. i 28. minuti utakmice. Za prvi gol ga je loptom pronašao s centra, a za drugi mu je servirao s desne strane pa je Terrier samo petom pospremio u gol.

Majeru je ovo četvrta asistencija u dresu Rennesa za koji je zabio i jedan gol, a Francuze toliko oduševio da ga uspoređuju s najvećima i povezuju s prelaskom u PSG već ove zime. Prvu asistenciju Lovre Majera u susretu sa Saint-Etienneom pogledajte OVDJE, a drugu OVDJE.

Isti tandem nastavio je dominirati i u nastavku i to po istom receptu. Majer je poslao loptu za Terriera koji zabija za 4:0. Tu asistenciju i gol pogledajte OVDJE. Hrvatski reprezentativac je zamijenjen u 81. minuti kada je u igru umjesto njega ušao Ugochukwu koji je dvije minute kasnije zabio za 5:0.

Lovro Majer je odigrao briljantnu utakmicu u dresu Rennesa

SOFASCORE

U susretu 17. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojeg vodi Niko Kovač je pobijedio Metz sa 4-0 produživši niz bez poraza na pet susreta.

Momčad iz Kneževine je povela već u 2. minuti golom Sofianea Diopa, a u završnici poluvremena na 2-0 je povisio Kevon Volland iz kaznenog udarca. Monaco je pobjedu potvrdio u 57. minuti kada je Gelson Martins zabio za 3-0, a konačnih 4-0 postavio je Wissam Ben Yedder u 87. minuti.

U posljednjem susretu 17. kola Bordeaux i Lyon su odigrali 2-2 nakon što su gosti dva puta vodili.

Lyon je vodio 1-0 i 2-1, ali nije uspio upisati pobjedu. Za Lyon su zabili Jason Denayer u 29. minuti, te Thiago Mendes u 41. minuti, dok su za domaći sastav strijelci bili Malo Gusto (36-ag) i Alberth Elis (58).