MALTE OSSOWSKI/SVEN SIMON Dpa Picture-alliance Via Afp
NA RUBU ISPADANJA

U prvoj utakmici 32. kola Bundeslige Köln je pred svojim navijačima svladao berlinsku Herthu sa 5-2
Piše: HinaObjavljeno: 12. svibanj 2023. 22:51

Povela je domaća momčad u 8. minuti golom Selkea, da bi pogocima Tousarta (18) i Jovetića (33) gosti došli do preokreta. Međutim, već do kraja prvog poluvremena Hubers (39) i Skhiri (43) vratili su Köln u vodstvo. U drugom poluvremnu Hubers svojim drugim pogotkom (69) i Huseinbašić (81) potvrdili su pobjedu domaće momčadi.

Hrvatski stoper Filip Uremović je bio u početnoj postavi Herthe, ali je već u 12. minuti napustio teren zbog ozljede.

Golove s utakmice Köln - Hertha možete pogledati OVDJE.

Köln je sa 41 bodom privremeno zasjeo na 10. mjesto, dok je Hertha ostala na 25 bodova i na začelju ljestvice te je još jedan korak bliže ispadanju u niži rang. Ispred Herthe su s tri boda više Bochum i Stuttgart, a pet bodva više ima Schalke. Sve tri momčadi imaju i utakmicu manje.

Vodeći Bayern ima 65 bodova, jedan više od Borussije Dortmund. Bavarci će u subotu ugostiti Schalke, a u Dortmund stiže imenjak iz Moenchengladbacha.

Njemačka - 32. kolo

Köln - Hertha 3-2 (Selke 8, Hubers 39, 69, Skhiri 43, Huseinbašić 81/Tousart 18, Jovetić 33)

Lazio spasio bod u nadoknadi

Pogotkom duboko u sučevom dodatku nogometaši Lazija uspjeli su osvojiti bod odigravši 2-2 na rimskom Olimpcu protiv gostujućeg Leccea u prvoj utakmici 35. kola talijanske Serie A.

Lazio je poveo u 34. minuti golom Immobilea, a za Lecce je prethodno, u 23. minuti, Strefezza propustio realizirati kazneni udarac. Ipak Remi Oudin je u drugoj minuti dodatka u prvom dijelu izjednačio, a potom u 51. minuti i donio vodstvo Lecceu.

Golove s utakmice Lazio - Lecce možete pogledati OVDJE.

Gosti su imali tri boda sve do pete minute dodatka na kraju dvoboja, kad je Sergej Milinković-Savić u gužvi pred vratima Leccea glavom poslao loptu u mrežu za 2-2.

Toma Bašić je za Lazio igrao od 73. minute, dok je Marin Pongračić ostao na klupi za pričuve gostujuće momčadi.

Lazio je sa 65 bodova na trećem mjestu, s bodom manje od drugoplasiranog Juventusa, a dva više od Intera koji je četvrti. Milan je peti sa 61 bodom, a Napoli je sa 83 boda već proslavio naslov prvaka. Lecce je sa 32 boda na 16. poziciji, pet bodova iznad zone ispadanja.