JEAN-PHILIPPE KSIAZEK Afp
LIGUE 1

VIDEO Lyon bez Lovrena srušio Majerov Rennes, Troyes i Ajaccio pretrpjeli poraze u borbi za ostanak

Preokret Lyona dogodio se u posljednjih pola sata, a Majer je za Rennes igrao do 76. minute
Piše: HINAObjavljeno: 09. travanj 2023. 15:20

Lyon je u nedjelju u utakmici 30. kola francuskog prvenstva kod kuće nakon preokreta s 3-1 slavio protiv Rennesa.

Povela je gostujuća momčad već u 11. minuti pogotkom Gouirija. Domaći su za izjednačenje čekali drugo poluvrijeme. Tolisso je u 60. minuti zabio za izjednačenje, a osam minuta kasnije Lacazette zabija za 2-1. Barcola je u 79. minuti zabio treći i pobjednički gol za Lyon.

Lovro Majer je igrao za Rennes do 76. minute, a Dejan Lovren nije nastupio za Lyon zbog ozljede.

Nakon ove pobjede Lyon je na sedmom mjestu na ljestvici s 47 bodova, dok je Rennes šesti s 30 bodova. Prvi je PSG, koji je jučer svladao Nicu 2-0, sa 67 bodova.

Nogometaši Troyesa i Ajaccia izgubili su u nedjelju u utakmicama 30. kola francuskog prvenstva, te im i dalje prijeti ispadanje iz lige.

Oba kluba se grčevito bore za ostanak, a oba su poražena na domaćem terenu. Ajaccio je 0-3 izgubio od Auxerrea, dok je Troyes poražen od Clermonta s 0-2.

Angers je s 14 bodova zadnji, a Ajaccio i Troyes su 19. i 18. s po 21 bodom, te su u poziciji za ispadanje. Strasbourg je 17. s 26 bodova, a šesnaesto mjesto drži s 28 bodova Brest koji je danas odigrao 1-1 kod Reimsa.

04. svibanj 2024 08:16