ANNE-CHRISTINE POUJOULAT Afp
DERBI U PARIZU

PSG je na svom Parku Prinčeva pobijedio sastav iz kneževine i učvrstio se na vrhu ljestvice.
Piše: HINAObjavljeno: 12. prosinac 2021. 22:58

U derbiju 18. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na Parku prinčeva pobijedio Monaco Nike Kovača sa 2-0, a oba gola je zabio Kylian Mbappe.

Kovač je prošle sezone dva puta iznenadio PSG (2-0, 3-2), no ovga puta nije išlo. Premda su gosti već u trećoj minuti imali sjajnu priliku, no Sofiane Diop je pogodio lijevu stativu.

PSG je poveo u 12. minuti golom Kyliana Mbappea iz kaznenog udarca. Djibril Sidibe je stao na nogu Angela di Marije, a sudac Benoit Bastien nakon VAR provjere pokazao na bijelu točku. Mbappe je bio siguran realizator protiv svog bivšeg kluba.

Niko Kovač

FRANCK FIFE Afp

Sjajni francuski napadač je u posljednjim trenucima prvog dijela zabio i svoj drugi gol na utakmici. Fofana je "prodao" loptu na sredini terena, Messi je povukao kontru, te asistirao Mbappeu koji je zabio za 2-0.

Prvi je to poraz Monaca u posljednjih devet nastupa u svim natjecanjima.

PSG sada vodi na ljestvici sa 45 bodova, čak 13 više od Marseille koji se probio na drugo mjesto gostujućom pobjedom protiv Strasbourg sa 2-0.

27. travanj 2024 02:02