LOIC VENANCE Afp
ZADRŽALI RAZLIKU

Parižani i dalje drže vodstvo s 11 bodova prednosti ispred Marseillea koji ima utakmicu manje
Piše: Ivan AlaupovićObjavljeno: 11. ožujak 2023. 23:14

PSG je nakon ispadanja u osmini finala Lige prvaka od Bayerna (3:0 ukupno) bio na pragu novog kiksa protiv Bresta u gostima oako su Parižani dominirali, do slavlja su došli tek u sudačkoj nadoknadi preko Kyliana Mbappea.

POGODAK ODLUKE ZA 2:1 POGLEDAJTE OVDJE

Gosti iz Pariza su u 11. minuti stvorili prvu veliku šansu. Carlos Soler pogodio je stativu, a niz napada Parižanima se isplatio u 37. minuti meča kada su došli do vodstva upravo preko pogotka mladog Španjolca. Domaći tim se veoma brzo vratio u meč. U 43. minuti Franck Honorat pobjegao je Sergiju Ramosu i savladao Donnarummu za izjednačenje rezultata na 1:1 tik prije odmora. Jedan od najzaslužnijih što PSG nije ranije postigao gol je golman domaće momčadi Marco Bizot. Pokušavali su Messi, Mendes, Mbappe, ali Bizot je branio sve udarce i prometnuo se u glavnog junaka susreta. Ipak, u 92.minuti ostao je nemoćan. Mbappe je majstorski izbjegao zaleđe i utrčao u prazan prostor nakon fantastične asistencije Messija, zaobišao Bizota i pogodio za pobjedu svoje momčadi 2:1. Parižani su i dalje vodeći s 11 bodova prednosti ispred Marseille Igora Tudora koji sutra na Velodromeu dočekuju 17. momčad prvenstva Strasbourg.

02. svibanj 2024 06:40