Lois Openda

JEFF PACHOUD/Afp
ČETIRI MINUTE, TRI GOLA

Lens je slavio 4:0 na gostovanju kod Clermonta, a susret je obilježio 23-godišnji napadač
Piše: Ante ŠakićObjavljeno: 12. ožujak 2023. 16:27

Clermont je u nedjelju na svome terenu poražen 0:4 od Lensa. Susret je obilježio belgijski hit napadač Lois Openda (23), koji je postigao najbrži hat-trick u povijesti Ligue 1.

Openda nije zabio u svojih 11 prethodnih utakmica u svim natjecanjima, ali je danas pronašao inspiraciju. Prvo je gurnuo loptu kroz noge vrataru Moryju Diawu u 31. minuti.

Prvi pogodak pogledajte OVDJE.

Gladan golova, Openda je iskoristio grešku veznjaka Clermonta Maximea Gonalonsa, koji je izgubio posjed lopte od Adriena Thomassona u 34. minuti. Thomasson je namjestio loptu Opendi, koji je udvostručio vodstvo.

Drugi pogodak pogledajte OVDJE.

Belgijski napadač ponovno je nanjušio krv u 35. minuti, presjekao je loše dodavanje Mateusza Wieteske koji je ubacio u praznu mrežu za svoj 12. ligaški gol ove sezone.