JAVIER SORIANO Afp
PORTUGALAC OTVORIO GOLIJADU

Bernardo Silva je bio brz, ali nedovoljno da sruši rekord legendarnog Vatrenog

Mandžukić i dalje drži rekord za najbrži gostujući pogodak protiv Reala u nokaut fazi Lige prvaka
Piše: Mladen BarišaObjavljeno: 10. travanj 2024. 06:01

Bernardo Silva šokirao je Santiago Bernabeu poslije svega 108 sekundi igre. Međutim, to nije najraniji gol kojega je gostujuća momčad postigla protiv Reala u nokaut fazi Lige prvaka. Rekorder je i nadalje nekadašnji hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić. On je u travnju 2018. pogodio mrežu "kraljevskog kluba" samo 77 sekundi nakon početnog zvižduka suca.

Također, golijada u početku utakmice, drugi je susret u povijesti nokaut faze Lige prvaka, u kojemu su postignuta tri pogotka u prvih 14 minuta igre. U travnju 2019. Manchester City i Tottenham postigli su četiri pogotka (2-2) za svega 11 minuta...

Real Madrid drži još jedan rekord. "Kraljevski je klub" zabio u zadnje 34 domaće utakmice (postigavši pritom 75 golova) tijekom nastupa u nokaut fazi. Nijednom drugom klubu u Ligi prvaka to nije uspjelo...

23. travanj 2024 23:29