GLYN KIRK Afp
DOMINACIJA U LONDONU

Chelsea bez Kovačića furiozno izborio engleski finale Lige prvaka! Modrić i društvo mogli i teže stradati

Chelsea je na Stamford Bridgeu u uzvratnoj utakmici polufinala svladao Real Madrid (2:0)
Piše: Slaven KižlinObjavljeno: 05. svibanj 2021. 19:50

CHELSEA - REAL MADRID 2:0 (Werner 28', Mount 85')

CHELSEA: E.Mendy - Christensen, Thiago Silva, Rudiger, Azpilicueta (od 87. James-), Jorginho, Kante, Mount (od 88. Ziyech), Chilwell, Havertz (od 90. Giroud), Werner (od 67. Pulišić).

REAL MADRID: Courtois - Militao, Ramos, Nacho, Vinicius (od 63. Valverde), Modrić, Casemiro (od 76. Rodrygo), Kroos, F. Mendy (od 63. Asensio), Hazard (od 89. Diaz), Benzema.

---------------------------------------------------------------------------------------------

U subotu, 29. svibnja Istanbul će biti domaćin finala Lige prvaka u kojem će igrati dva engleska kluba, nakon Manchester Cityja koji je to napravio u utorak, u srijedu je Chelsea izborio svoje treće finale pobjedom nad Realom. Madriđani su stigli u London sa spoznajom da im je za prolazak potreban barem jedan pogodak, pod uvjetom da sačuvaju svoju mrežu čistom, a koliko je to težak zadatak pokazuje statistika Chelseajevih utakmica pod Thomasom Tuchelom. Naime, od kada je Nijemac sjeo na klupu londonskog kluba odigrali su 23 utakmice, a na čak 17 od njih nisu primili pogodak. Tuchel je prošle sezone igrao finale ovog natjecanja s PSG-om, a sada je imao prigodu to isto ponoviti s novim klubom.

Nije puno mijenjao Nijemac u odnosu na prvu utakmicu u Madridu, jedino je Pulišić ostao na klupi, a prednost je dobio Kai Havertz koji je za vikend s dva pogotka uvjerio trenera da je spreman za najveću scenu. Zidane je pak u prvom dijelu krenuo s eksperimentom. Očekivalo se da će zaigrati s četvoricom u obrani, no opet se odlučio na trojku Militao, Ramos (vratio se nakon 50 dana stanke), Nacho, dok su Mendy s lijeve i iznenađujuće Vinicius s desne igrali krilne braniče. U napadu su zaigrali Hazard i Benzema.

Počelo je čvrsto, domaći su s nekoliko startova u noge igrača Reala, sudac Orsato je to tolerirao do 16. minute kada je Jorginho dobio prvi žuti zbog prekršaja na Hazardu. U 11. minuti vidjeli smo prvi pokušaj na dvoboju, Kroos je opalio sa 20-ak metara, točno u ruke Chelseajeva Mendyja. Samo minutu kasnije bilo je puno opasnije pred Realovim vratima, stoper domaćina Rüdiger potegnuo je sa 30 metara, bila je to prava bomba koja je natjerala Courtoisa na boksanje.

Odgovor gostiju stigao je preko Modrića, kapetan Vatrenih pucao je s 20-ak metara, ali je lopta na putu do gola usporila od bloka, pa Mendy nije imao previše problema s njome, a minutu kasnije domaći su stigli do pogotka. Chillwell je probio po lijevom boku, ubacio preciznu loptu, Werner je natrčao i zabio. Međutim, njemački reprezentativac bio je korak prebrz i našao se u zaleđu pa je pogodak poništen. Kako je vrijeme odmicalo sve više je bilo uzbuđenja pred vratima obiju momčadi, u 25. minuti Karim Benzema je odlično pucao s ruba kaznenog prostora u dalji kut, međutim, sjajni vratar domaćina Mendy uspio je to obraniti. Tri minute kasnije domaći su poveli.

Odlična akcija u kojoj su sudjelovali Kante i Havertz, potonji je stigao pred Courtoisa, uspio ga je prebaciti, no lopta je pogodila gredu, a na pravom mjestu našao se toliko osporavani Werner i glavom je loptu sproveo u praznu mrežu. Novi dvoboj Benzeme i Mendyja vidjeli smo u 34. minuti, Modrić je sjajno ubacio, francuski napadač se uspio ubaciti ispred čuvara i glavom zapucao pod gredu, no Mendy je opet čudesno obranio.

U nastavak su oba trenera ušla s istovjetnim postavama, a bolje su započeli domaći, već u 47. minuti mogli su podebljati vodstvo, Havertz je odlično skočio i glavom poslao loptu u gredu. Pet minuta kasnije i Thiago Silva je bio u prilici, njegov pokušaj glavom završio je preko gola, a već u sljedećem napadu Mount je izbio sam pred Courtoisa, ali je pucao visoko preko gola.

Kakvu je tek prigodu promašio Havertz u 59. minuti, izbio je sam pred belgijskog vratara, no nije ga uspio prevariti, sjajno je to Courtois obranio. Uskoro je Zidane napravio prve promjene, izašli su Vinicius i Mendy, ušli Valverde i Asensio.

U 66. minuti novi zicer za domaćine, Werner je povukao kontru sa svojih 16 metara, na ulasku u Realov kazneni prostor proigrao je Kantea čiji udarac sjajno blokira Valverde. Bio je to posljednje što je Werner napravio, umjesto njega ušao je Pulišić.

Real jednostavno nije pronalazio način kako doći do prigode, rastrčani domaćin ugušio je kreaciju veznog reda gostiju, u 76. Zidane vadi Casemira i uvodi Rodryga. No, ništa nije pomoglo, Chelsea je iskontrolirao utakmicu do kraja i u 85. minuti stigao do povećanja vodstva. Kante je oduzeo loptu dodao je Pulišiću koji je smireno proigrao Mounta na pet metara i engleski reprezentativac je zabio za konačno rješenje.

Prijenost utakmice uživo:

KRAJ UTAKMICE

91. minuta - James je opalio s dvadesetak metara, ali lopta odlazi pored gola

GOOOL 85. minuta - Pulišić je fintom na travnjak bacio Courtoisa, dao povratnu loptu za Monta koji iz blizine šalje loptu u mrežu za, čini se, finale Lige prvaka Chelseaja

80. minuta - Kante daje za Pulisica na desnu stranu, a ovaj potom puca iskosa s desetak metara, ali slab udarac otišao je pored gola

71. minuta - Nakon ubačaja iz kuta najviši u skoku je bio Silva, ali njegov udarac glavom odlazi pored gola

65. minuta - Nova brza kontra Chelseaja! Werner je povukao loptu do kaznenog prostora, dao na lijevu stranu za Kantea koji puca, ali Courtois ponovno brani! Bila je ovo još jedna velika prilika za Bluese

64. minuta - Pucao je Hazard iz teške pozicije, ali njegov udarac brani Mendy

59. minuta - Havertz je izbio sam pred Courtoisa, pucao s desetak metara, ali vratar Reala sjajno zaustavlja njegov pokušaj

54. minuta - Werner je petom proigrao Mounta na desnoj strani koji je pucao iskosa, ali njegov pokušaj odlazi visoko iznad gola

52. minuta - Novi ubačaj u šesnaesterac Reala i ponovno velika prilika za domaćine. Ovog puta pucao je Silva, ali lopta odlazi iznad gola

47. minuta - Tek što je krenuo drugi dio prilika za Chelsea! Nakon ubačaja u kazneni prostor najviši je u skoku bio Havertz, ali lopta je odsjela na gredi

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minuta - Kombinirale su jedna i druga momčad do kraja prvog dijela, tražili prostor za pogodak, ali ozbiljnijih prilika nije bilo

34. minuta - Nakon ubačaja u kazneni prostor Benzema je pucao glavom, ali Mendy odbija u korner

GOOOL 28. minuta - Sjajnu su kombinaciju odigrali igrači Chelseaja nakon koje je Havertz prebacio Courtoisa, a lopta je potom odsjela na gredi. Ipak, srećom po Bluese na pravom se mjestu našao Werner koji je s pola metra glavom poslao loptu u mrežu za vodstvo

25. minuta - Benzema se okrenuo oko svog čuvara, zapucao s ruba kaznenog prostora, ali Mendy zaustavlja paradom

18. minuta - Werner je nakon sjajne kombinacije Chelseaja postigao pogodak, ali sudac je označio zaleđe

17. minuta - Modrić se oslobodio svog čuvara, pucao s dvadesetak metara, ali lopta je otišla ravno u Chelseajevog čuvara mreže

12. minuta - Rudiger je opalio s više od 30 metara, a Courtois odbija njegovu bombu

11. minuta - Prvi pokušaj Reala na utakmici! Pucao je Kroos iz velike daljine, ali lopta je otišla u ruke Mendyja

5. minuta - Real u uvodnim minutama ima nešto više od igre, ali prilika nema. Također treba napomenuti kako su nogometaši Chelseaja dosta agresivni u početku te su s nekoliko jačih starteva zaustavljali igrače Reala, ali sudac još nije odlučio pokazati nikome žuti karton

1. minuta - Utakmica je počela!

>>> Luka Modrić je predahnuo prošlog vikenda, tako lakše sredio tegobe s leđima, te će na Stamford Bridgeu biti u prvoj postavi. Modrić je posljednji put na tom stadionu igrao 24. ožujka 2012. godine, u dresu Tottenhama. Tada je bilo 0:0.

>>> Nažalost po Chelsea u utakmici protiv Reala neće biti Matea Kovačića, ali hrvatski se reprezentativac javio sa Stamford Bridgea objavom na svojem Instragram profilu

18. travanj 2024 14:20