Marcus Rashford
 ANTHONY DEVLIN
SHOW NA OLD TRAFFORDU

Čudesna večer Marcusa Rashforda! Ponovio uspjeh svog trenera i nanio najteži poraz Olmovom Leipzigu

Marcus Rashford ušao je u igru u 63. minuti i do kraja postigao hat-trick protiv RB Leipziga.
Piše: Patrik MršnikObjavljeno: 28. listopad 2020. 23:17

Da i nije ušao u 63. minuti utakmice 2. kola Lige prvaka protiv RB Leipziga, njegov bi posao napravio netko drugi. Jer, Manchester United je bio za koplje bolji od Nijemaca. Ipak, prvo s dva pogotka u četiri minute, a onda i s posljednjim u sudačkoj nadoknadi Marcus Rashford ušao je u povijest. Samo su Rashford i njegov trener Ole Gunnar Solskajer barem u novijoj povijesti ulazili s klupe i zabijali hat-trick na utakmicama...

Od 2003. i Davida Beckhama, nitko nije postigao niti dva pogotka za United u Ligi prvaka, a i to je čudesnom Rashfordu pošlo za rukom. Reklo bi se, vraća mu se sve za dobra dijela koja je učinio. Poznata je njegova akcija kojom u Velikoj Britaniji pomaže iskorijeniti siromaštvo kod djece.

PSG je slavio u gostima kod Istanbul Basaksehira s 2-0.PSG je skupo platio pobjedu (2-0) kod debitanta iz Turske jer se u 20. minuti ozlijedila brazilska zvijezda Neymar, koji se tako priključio dugoj listi ozlijeđenih igraća Parižana na kojoj su Marco Verratti, Mauro Icardi, Leandro Paredes, Julian Draxler i Juan Bernat. Prema prvim neprovjerenim informacijama u pitanju je aduktor lijeve noge. Nakon neizvjesnog prvog dijela u drugom se "ukazao" crnoputi Talijan Moise Kean, te golovima u 64. i 79. minuti, oba puta nadodavanje Mbappea, spasio PSG neugodnosti. Turci su čak imali i bolje prilike, ali je briljirao vratar francuske momčadi Navas. U drugoj utakmici ove skupine Manchester United je s uvjerljivih 5-0 na Old Traffordu porazio RB Leipzig pogocima Greenwooda (21), Rashforda (76, 78, 90+2) i Martiala (86).

Nogometaši Chelsea slavili su u susretu 2. kola E skupine Lige prvaka kod Krasnodara s 4-0. Chelsea je pobijedio s 4-0 u prvoj, povijesnoj utakmici Lige prvaka u Krasnodaru jer je ta ruska momčad ove sezone po prvi puta izborila najelitnije natjecanje Europe. Chelsea je u 14. minuti mogao povesti, ali je Jorginho iz kaznenog udarca pogodio lijevu vratnicu. Ipak, u 37. minuti engleska ekipa je povela nakon što je Callum Hudson Odoi udarcem po sredini vrata postigao gol, a u 76. minuti dosuđen je i drugi penal za Chelsea, kojeg je Timo Werner pretvorio u gol za 2-0. Samo četiri minute kasnije Marokanac Ziyech je iskoristio dodavanje Wernera za potvrdu pobjede londonske pobjede, a konačnih 4-0 postavio je Christian Pulisic u 90. minuti. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za Chelsea do 71. minute.

U drugoj utakmici ove skupine Sevilla je kod kuće svladala Rennes s 1-0, a Ivan Rakitić je za domaće ušao u 76. minuti.

U skupini F U Dortmundu je Borussia Dortmund pobijedila Zenit s 2-0 golovima Sancha i Haalanda. Ruski sastav je držao 0-0 sve do 78. minute, kada je Sancho iz penala postigao prvi gol, a Norvežanin je pogodio u sudačkoj nadoknadi. Dejan Lovren je odigrao cijelu utakmicu za Zenit. U drugoj utakmici Clubb Brugges i Lazio su odigrali 1-1.

U drugoj utakmici Barcelonine skupine Ferencvaros i Dinamo Kijev su u Budimpešti igrali 2-2, a Ukrajinci su prokockali vodstvo od 2-0.

SKUPINA E

KRASNODAR - CHELSEA 0-4 (Hudson Odoi 37, Werner 76pen, Ziyech 80, Pulisic 90)

SEVILLA - RENNES 1-0 (de Jong 53)

1. Chelsea 2 1 1 0 4:0 4

2. Sevilla 2 1 1 0 1:0 4

3. Rennes 2 0 1 1 1:2 1

4. Krasnodar 2 0 1 1 1:5 1

SKUPINA F

CLUB BRUGGES - LAZIO 1-1 (Vanaken 42//Correa 14)

BORUSSIA DORTMUND - ZENIT 2-0 (Sancho 78pen, Haaland 90+1)

1. Lazio 2 1 1 0 4:2 4

2. Brugge 2 1 1 0 3:2 4

3. Borussia Dortmund 2 1 0 1 3:3 3

4. Zenit 2 0 0 2 1:4 0

SKUPINA G

JUVENTUS - BARCELONA 0-2 (Dembele 14, Messi 90+1pen)

FERENCVAROS - DINAMO KIJEV 2-2 (Nguen 59, Boli 90//Cigankov 28pen, DePena 41).

1. Barcelona 2 2 0 0 7:1 6

2. Juventus 2 1 0 1 2:2 3

3. Dinamo Kijev 2 0 1 1 2:4 1

4. Ferencvaros 2 0 1 1 3:7 1

SKUPINA H

BASAKSEHIR - PSG 0-2 (Kean 64, 79)

MANCHESTER UNITED - RB LEIPZIG 5-0 (Greenwood 21, Rashford 76,78 90'2, Martial 86pen)

1. Manchester United 2 2 0 0 7:1 6

2. PSG 2 1 0 1 3:2 3

3. RB Leipzig 2 1 0 1 2:5 3

4. Istanbul Basaksehir 2 0 0 2 0:4 0

19. travanj 2024 13:10