Razočarani igrač Salzburga Amar Dedić

Kerstin Joensson/afp/profimedia
OČAJNA PREDSTAVA

Dinamo više nije najgori na ljestvici Lige prvaka. Njihov idući suparnik doživio potpuni debakl

Brest je pobjedom protiv Salzburga stigao do šest bodova i zasjeo na vrh velike tablice
Piše: SNObjavljeno: 01. listopad 2024. 20:38

Drugo kolo Lige prvaka otvoreno je susretima RB Salzburga i Bresta te Stuttgarta i Sparte Prag. Salzburg je na domaćem terenu doživio šok te je s čak 0:4 poražen od Bresta. Ovim rezultatom Salzburg je s gol razlikom 0:7 pao ispod Dinama na posljednje 36. mjesto Lige prvaka.

Dinamo također ima gol razliku -7, ali i dva postignuta gola, što ih trenutačno stavlja ispred Austrijanaca.

Gosti iz Francuske, kojima je ovo prva sezona u Ligi prvaka, poveli su u 24. minuti. Strijelac je bio Senegalac Abdallah Sima. S tim rezultatom se otišlo na predah, a u nastavku je domaćin doživio totalni debakl.

Mahdi Camara u 66. minuti i Sima pet minuta kasnije pogodili su za 3:0. Točku na i postavio je Mathias Pereira Lage golom u 75. minuti. Brest je ovom pobjedom stigao do šest bodova i, barem privremeno, zasjeo na vrh velike tablice od 36 klubova.

Mads Bidstrup (Salzburg) i Hugo Magnetti (Brest)

KERSTIN JOENSSON Afp

U drugoj utakmici između Stuttgarta i praške Sparte nije bilo pobjednika te je završilo 1:1. Domaćini su poveli golom Enza Millota u sedmoj minuti. Konačnih 1:1 postavio je Kaan Kairinen predivnim pogotkom iz slobodnog udarca u 32. minuti.

Sparta Prag sada ima četiri boda, dok je Stuttgartu ovo prvi osvojeni bod.

04. listopad 2024 10:28