MARCO BERTORELLO Afp
LUDA SKUPINA D

Džeko i društvo srušili senzaciju Lige prvaka, Real očitao lekciju Šahtaru, ali Šerif je i dalje prvi!

Uspjeli su Inter i Real stići do važnih pobjeda i sada s puno više optimizma gledaju u leđa Šerifu
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 19. listopad 2021. 23:10

Skupina D Lige prvaka posebno je zanimljiva ljubiteljima nogometa, pogotovo u Hrvatskoj.

Nakon tri kola, na prvom je mjestu i dalje apsolutna senzacija Lige prvaka - Šerif iz Tiraspola, koji je u playoffu izbacio zagrebački Dinamo i od tada je najveća priča dosadašnjeg natjecanja po skupinama.

Večeras Moldavci nisu uspjeli napraviti novu senzaciju, nakon pobjeda protiv Šahtara i Reala u Madridu izgubili su na San Siru od Intera s 3:1, ali i dalje drže vrh skupine sa 6 bodova, jednako koliko od večeras ima i Real.

INTER - ŠERIF 3:1 (1:0 - Džeko (34), 1:1 - Thill (52), 2:1 - Vidal (58), 3:1 - De Vrij (67).)

MILAN Stadion Giuseppe Meazza. Gledatelja 30.000. Sudac: Danny Makkelie (Nizozemska).

INTER (3-5-2): Handanović - Škriniar, De Vrij, Dimarco (od 53. Bastoni) - Dumfries, Barella, Brozović (od 85. Sensi), Vidal (od 75. Gagliardini), Perišić (od 85. Kolarov) - Džeko (od 75. Sanchez), Martinez. TRENER: Simone Inzaghi.

ŠERIF (4-2-3-1): Celeadnic - Fernando Costanza, Arboleda, Dulanto, Cristiano - Addo (od 75. Nikolov), Thill - Kolovos (od 84. Cojocaru), Castaneda (od 46. Radeljić), Bruno Felipe - Traoré (od 90. Cojacari). TRENER: Jurij Vernidub.

Inter je ostvario prvu pobjedu sezone svladavši Šerif na San Siru s 3:1. Podsjetimo kako je Šerif u uvodna dva kola upisao dvije pobjede uz slavlje na Santiago Bernabeu protiv Reala.

Tada je predivan pobjednički gol postigao Thill koji je i u Milanu šokirao suparnika kada je u 52. minuti izjednačio na 1:1. No, Inter je uspio okruniti svoju večerašnju dominaciju te je slavio golovima Vidala u 58. i De Vrija u 67. minuti. Talijanskog prvaka je u vodstvo doveo sjajni Edin Džeko, večeras ponovno ponajbolji igrač Intera i asistent Vidalu kod drugog gola.

Marcelo Brozović i Ivan Perišić su počeli utakmicu te su obojica zamijenjeni u 85. minuti.

ŠAHTAR - REAL MADRID 0:5 (1:0 - Džeko (34), 1:1 - Thill (52), 2:1 - Vidal (58), 3:1 - De Vrij (67).

KIJEV Olimpijski stadion. Gledatelja 55.000. Sudac: Srđan Jovanović (Srbija).

ŠAHTAR (4-2-3-1): Trubin - Dodo, Krivcov, Marlon, Ismaily (od 74. Kornijenko) - Maycon, Alan Patrick (od 79. Alan Patrick) - Tete (od 46. Marlos), Pedrinho, Solomon (od 46. Marcos Antonio) - Fernando (od 74. Mudrik). TRENER: Roberto de Zerbi.

REAL MADRID (4-3-3): Courtois - Vazquez, Militao (od 87. Vallejo), Alaba, Mendy (od 69. Marcelo) - Modrić (od 78. Camavinga), Casemiro, Kroos (od 78. Valverde) - Rodrygo (od 78. Asensio), Benzema, Vinicius. TRENER: Carlo Ancelotti.

SERGEI SUPINSKY Afp

Real je gostovao u Kijevu kod Šahtara te je pobijedio sa čak 5:0. Madriđani su nakon autogola Krivcova u prvom poluvremenu potpuno slomili domaćina u nastavku, a posebno treba izdvojiti Viniciusa Juniora koji je postigao dva pogotka i jednom asistirao.

Luka Modrić igrao je od prve minute, a u 51. je vrlo lijepo podvalio loptu i asistirao spomenutom Viniciusu Junioru za tadašnjih 2-0. Strijelci su još bili Rodrygo i Benzema, a Modrić je igru napustio u 78. minuti.