Getty Images
STRUČNI POGLED

GOST KOMENTATOR SN-A Da je trebalo, Liverpool bi hladno dobio! Lovren se značajno popravio, ali nažalost, još uvijek ima jedan kiks u 90 minuta

Po meni je sve bilo već riješeno u prvoj utakmici u Engleskoj, a još je Liverpool sada brzo poveo. Možda je jedina prilika za Romu bila u zadnjih 15 minuta, ali su kasno dali dva gola. Igrao sam nogomet i znam što je igračima u glavama kod 0:1 i 1:2. UTAKMICU ROME I LIVERPOOLA KOMENTIRA: Jurica Vranješ
Piše: Jurica VranješObjavljeno: 03. svibanj 2018. 12:39

Liverpool nije bio skroz koncentriran nakon što je poveo dva puta. Da je trebalo i da je bilo “drž’, ne daj“, vjerujem da bi Livepool hladno dobio. Kažem, Liverpool se opustio, a nisu mogli izgubiti 3:0. Teško mi je komentirati sporne situacije, na kraju je Roma ipak dobila jedanaesterac, koji možda nije ni trebao biti jer ga je lopta udarila u ruku, ali moglo se svirati. Naravno da bi Roma prošla da im se sviralo tri penala.

Ritam je bio odličan, to je ono što se traži u današnjem nogometu, svi igraju u dva pravca, a u ovoj utakmica se vidjelo da je engleska liga puno ispred talijanske po tempu.

Što se tiče Lovrena, moram reći da se popravio otkako igra u paru s van Dijkom, koji je nedavno došao. Značajno se popravio, ali po mom viđenju nažalost još uvijek ima jedan kiks u 90 minuta. Na kraju je dobro da nije dobio drugi žuti karton, a prvi je dobio radi gluposti, pa da propusti finale. Bolji je otkako igra s Van Dijkom, ali ima pokoji kiks koji u ove dvije utakmice, hvala Bogu, nije utjecao na rezultat.

U finalu bih dao malu prednost Liverpoolu jer ova trojica naprijed gaze sve pred sobom, iako nemaju kvalitetu veznog reda Reala u kojemu su Modrić, Kroos ili Isco. Četvorka u obrani dobro djeluje otraga, ali igra se jedna utakmica.

Ako Liverpoolova udarna jedanestorica bude spremna, zdrava i odmorna za finale, a sada će ih Klopp početi pomalo odmarati jer su sigurni u četiri prva u Engleskoj za Ligu prvaka sljedeće sezone, onda su u prednosti. Zadnjih 10-12 utakmica je igrao stalno sa Salahom, Firminom i Saneom.

Ubojitiji su od Reala koji je iskusniji u finalima, ali što se tiče tempa, ako se Real otvori, Kloppov tercet to kažnjava, vidjelo se to i protiv Rome kod prvog gola. Ipak, ne smije se zanemariti da Real ima širi kadar, u odnosu na Livepoool koji ima 11-12 igrača, dok Španjolci imaju jaku klupu, a to u finalu može biti važno.

18. svibanj 2024 12:03