Olivier Giroud slavi gol

MIGUEL MEDINA Afp
EUFORIJA NA SAN SIRU

Milan je opet u nokaut fazi, nakon Dinama identičnim rezultatom razbili Salzburg, briljirao Giroud!

Ante Rebić odigrao je vrlo dobrih 90 minuta za pobjedničku momčad, Luka Sučić nastupio za goste
Piše: Ante ŠakićObjavljeno: 02. studeni 2022. 23:36

AC Milan - Red Bull Salzburg 4:0

MILANO Stadion Giuseppe Meazza. Gledatelja 29.520. Sudac: Antonio Miguel Mateu Lahoz (Španjolska). STRIJELCI: 1:0 - Giroud (14), 2:0 - Krunić (46), 3:0 - Giroud (57), 4:0 - Messias (90 +1).

MILAN (4-2-3-1): Tatarusanu - Kalulu (od 86. Gabbia), Tomori, Kjaer, Hernandez (od 78. Ballo-Toure) - Tonali, Bennacer (od 69. Pobega) - Rebić, Krunić (od 78. De Ketelaere), Leao (od 69. Messias) - Giroud. TRENER: Stefano Pioli

RB SALZBURG (4-3-2-1): Kohn - Dedić, Solet (od 45. Bernardo), Pavlović, Wober (od 77. Ulmer)- Seiwald, Gourna-Douath (od 64. Kameri), Kjaergaard - Sučić - Okafor (od 77. Koita), Adamu (od 61. Šeško). TRENER: Matthias Jaissle.

------------------------------------------------------

AC Milan je na svom San Siru pobjedom nad Red Bull Salzburgom rezultatom 4:0 na najbolji mogući način završio grupnu fazu natjecanja Lige prvaka, osvojivši drugo mjesto iza londonskog Chelseaja u skupini E.

Dvostruki stijelac za Rossonere bio je Olivier Giroud, premijerni pogodak u Ligi prvaka je upisao Rade Krunić, a svoj drugi europski gol zabio je Junior Messias. Pobjedom su crveno-crni samo učvrstili drugo mjesto skupine E, dok će Salzburg unatoč porazu prezimiti u Europi jer izbaciti ih je mogla samo pobjeda Dinama protiv Chelseja, koja se u Londonu nije dogodila. Austrijski prvak igrat će u nokaut fazi Europske lige.

U prvih 45 minuta imali su "što za reći" i gosti, ali ipak šansa Juniora Adamua, koju je vratar Milana Ciprian Tatarusanu lako spriječio, bilo je premalo. Već u 14. minuti odličan centaršut uputio je Sandro Tonali, u kaznenom prostoru se bez čuvara nalazi Giroud i glavom šalje loptu iza leđa Philippa Kohna za vodstvo svoje momčadi.

Inicijativu je imao Milan, a osim udarca Thea Hernandeza, koji je zaustavio okvir vrata, zbog nedozvoljene pozicije poništen je još jedan gol Giroudu, te se na odmor otišlo s golom prednosti momčadi trenera Stefana Piolija.

Sučić protiv Tomorija

Na početku nastavka novi šok za gostujuće navijače. Odlična kombinacija Rebića, Girouda i Krunića potpuno je "izbacila" braniče Salzburga. Hrvatski krilni napadač je preciznim ubačajem pogodio Francuza, koji glavom na vrhu peterca pronalazi Radu Krunića, a bosansko-hercegovački reprezentativac ima lak zadatak povisiti rezultat na 2:0.

Nakon samo 11 minuta, novi udarac za sastav Matthiasa Jaisslea. Rafael Leao kružio je oko šesnaesterca gostiju, da bi na kraju s desne strane ubacio oštro pred vrata Salzburga. Obrana "Bikova" ne uspijeva dobro riješiti situaciju i lopta dolazi do Gioruda, koji ne griješi i zabija svoj drugi pogodak.

Kada su gosti mislili da je kraj, Junior Messias, koji je u 69. minuti zamijenio Leaa, u prvoj minuti sudačke nadoknade, na asistenciju igrača utakmice Oliviera Girouda, postavio je konačnih 4:0. Hrvatski napadač Ante Rebić igrao je svih 90 minuta u sastavu Milana, cijelu je utakmicu u sastavu gostiju odradio Luka Sučić.

19. travanj 2024 01:12