ALBERTO PIZZOLI Afp
Pokazao svoj talent

Novi Bayernov ‘wunderkind‘ ispisao povijesne stranice LP: ‘Bio bih sretan da je izabrao Njemačku‘

Lijepi gol u maniri rasnog strijelca zabio je ovaj ofenzivni veznjak rodom iz Njemačke
Piše: SNObjavljeno: 23. veljača 2021. 23:42

Jamal Musiala, talentirani Bayernov nogometaš, ispisao je večeras povijesne stranice Lige prvaka.

On je u 4:1 pobjedu Bavaraca protiv Lazija u Rimu zabio pogodak u 24. minuti za 2:0 vodstvo gostiju.

Bio mu je to premijerni gol u najjačem klupskom nogometnom natjecanju, a sa 17 godina i 363 dana postao je ujedno najmlađi strijelac za Bayern u Ligi prvaka.

Ukupno gledano Musiala je drugi najmlađi igrač koji je ikad zabio u nokaut fazi Lige prvaka nakon Bojana Krkića (17 godina i 217 dana).

Sve golove s utakmice Lazio - Bayern pogledajte OVDJE.

"Bio je tako sretan što je dobio priliku od prve minute. Kimmich i ja smo mu pokušali zaštititi leđa da može igrati slobodno. Bio bih jako sretan da je izabrao Njemačku", rekao je o svom mladom suigraču Musiali Leon Goretzka nakon susreta.

Iako je rođen u Stuttgartu, Musiala je igrao za engleske omladinske reprezentacije.

06. svibanj 2024 08:03