CHRISTOF STACHE Afp
NESTVARNE BROJKE

Novi čudesan podvig Roberta Lewandowskog, poljski napadač srušio rekord star 26 godina

Napadač Bayerna iz Münchena realizirao je najbrži hat-trick u povijesti Lige prvaka
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 08. ožujak 2022. 23:44

Nogometaši Bayerna pobijedili su austrijski RB Salzburg sa 7:1 u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka i tako su se na uvjerljiv način plasirali među osam najboljih momčadi u elitnom europskom klupskom natjecanju.

Bavarci su za samo 23 minute uspjeli doći do tri pogotka prednosti, a sva tri postigao je ponajbolji svjetski napadač Robert Lewandowski. U 12. i 21. minuti Lewandowski je realizirao kaznene udarce koje je sam izborio, a zatim je u 23. minuti poentirao i iz igre nakon što je blokirao ispucavanje gostujućeg vratara Köhna.

Poljski majstor time je postavio novi rekord. Dosad je rekord (do 24. minute) držao Marco Simone za Milan protiv Rosenborga u sezoni 1995/1996.

Osim tog rekorda, Lewa je potvrdio 12. pogodak ove sezone u Ligi prvaka. Prestigao je Ajaxovog napadača Sebastiana Hallera koji je zabio 11 golova u elitnom klupskom natjecanju ove sezone.

19. travanj 2024 15:30