MARCO BERTORELLO/Afp
TUGA ISPOD VEZUVA

Od junaka do tragičara: ‘U najvažnijoj večeri sezone, Napoli je izdao najvažniji igrač‘

Kvaratškelia je u 82. minuti uzvratne utakmice protiv Milana promašio jedanaesterac
Piše: SNObjavljeno: 18. travanj 2023. 23:37

Kviča Kvaratškelia je jedan od najvažnijih igrača Napolija u povijesnoj sezoni u kojoj će napokon doći do novog naslova prvaka Italije. No, 22-godišnji Gruzijac večeras je bio tragičar svoje momčadi.

Kvaratškelia je i na uzvratnoj utakmici protiv Milana bio jako aktivan, često probijao lijevu stranu i pucao prema golu. No, niti jedan od tih udaraca nije bio precizan, a status tragičara zavrijedio je kada u 82. minuti nije iskoristio jedanaesterac. Pucao je u Meretovu desnu stranu, ali vratar Milana ga je pročitao i sačuvao svoju mrežu čistom.

Bilo je to pri rezultatu 1:0 za Milan, Osimhen je u zadnjim sekundama postao počasni gol za Napoli, a Kvaratškeliju čeka teška noć.

U talijanskim medijima Gruzijac je dobio najgore ocjene, a TuttoMercatoWeb ovako opisuje njegovu igru:

- U najvažnijoj večeri sezone, Napoli je izdao najvažniji igrač. Puno puta je pokušavao driblingom, nekoliko puta dodao, ali da je ovo boks, izgubio bi okršaj s Calabrijom.

Usporedili su ga i s Leaom:

- Jedan namješta gol, drugi promašuje jedanaesterac koji bi ponovno otvorio utakmicu. Sve je jasno.

16. lipanj 2024 21:05