ATTILA KISBENEDEK Afp
LIGA PRVAKA

Pa, što su to učinili!? Salah i Mane kaznili dvije katastrofalne pogreške Nijemaca, Olmo tresao vratnicu

Liverpool je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka stigao do pobjede protiv Leipziga 2:0
Piše: Igor KrištaforObjavljeno: 16. veljača 2021. 20:07

RB LEIPZIG - LIVERPOOL 0:2 (Salah 53', Mane 58')

LEIPZIG: Gulácsi - Mukiele (od 64. Orban), Klostermann, Upamecano, Angeliño - Sabitzer, Haidara (od 64. Poulsen), Kampl (od 73. Hwang Hee-Chan)- Nkunku, Adams - Olmo

LIVERPOOL: Allison - Alexabnder-Arnold, Kabak, Henderson, Robertson - Thiago (od 72. Oxlade-Chamberlain), Wijnaldum, Jones - Salah (od 90. Williams), Mane - Firmino (od 72. Shaqiri)

---------------------------------------------------------------------------------

RB Leipzig je dočekao Liverpool na neutralnom terenu Puskas Arene u Budimpešti, s obzirom na restrikcije vezane uz koronavirus utakmica se nije mogla odigrati u Njemačkoj. Već u 5. minuti bundesligaš je imao izvrsnu priliku, Angelino je ubacio s lijeve strane, a Dani Olmo je glavom pogodio vratnicu.

Prilike potom nisu iskoristili Salah i Mane, da bi u 32. minuti Robertson tukao s centra nakon što je vratar Gulacsi napustio vrata kako bi zaustavio Manea. Međutim, branič Redsa zamalo je promašio okvir gola. Firmino je u 36. minuti glavom spremio loptu u mrežu, no pogodak nije priznat jer je lopta prije toga bila izvan granica igrališta.

Kloppova momčad povela je u 53. minuti nakon velike pogreške domaće obrane, Salah je izašao sam pred vratara i mirno zabio. Samo pet minuta kasnije opet konfuzija u Leipzigovoj obrani, što je iskoristio Mane i postavio konačnih 0:2. Redsi su nakon Mađarske nadomak četvrtfinala.

LIVE PRIJENOS:

KRAJ UTAKMICE

79. minuta - Pucao je Sabitzer s dvadesetak metara, ali njegov udarac je bio slab i neprecizan

71. minuta - Pokušava Leipzig stići barem do jednog pogotka, kombiniraju Nijemci na sredini terena uglavnom, ali nikako da stvore nekakvu priliku pred vratima gostiju

60. minuta - Angeliño je dobio loptu u prostor, sjurio se u šesnaesterac i zapucao, ali lopta je otišla pored gola

GOOOL 58. minuta - Ponovno velika pogreška u redovima Leipziga i ponovno je stigla kazna! Ovog puta pogodak za Liverpool zabio je Mane koji je izbio sam pred vratara i poslao loptu u mrežu za 2:0

GOOOL 53. minuta - Mohamed Salah je izašao oči u oči s vratarom nakon velike pogreške obrane Leipziga i pogodio za vostvo Redsa u Njemačkoj

47. minuta - Nkunku je dobio idealnu loptu u prostor, pucao s desetal metara, ali Allison brani. Najbolja prilika u nastavku za Leipzig

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

38. minuta - Ponovno je na 11 metara od gola s lijeve strane ubacio Angeliño , Olmo je najviši u skoku, ali lopta je za Španjolca ipak bila malo previsoka

32. minuta - Gulácsi je izašao daleko od svojih vrata i zaustavio Manea u izglednoj prilici, a nakon ispucane lopte s centra igrališta je zapucao Robertson i umalo postigao sjajan pogodak

24. minuta - Firmino je ubacio loptu u kazneni prostor, Mane je pucao glavom s pet metara, ali preko gola

17. minuta - Olmo je odlično okrenuo stranu za Sabitzera koji zatim puca s ruba šesnaesterca, ali Allison je siguran

15. minuta - Alexander-Arnold je dao sjajnu loptu za Salaha u prostor, a Egipćanin je potom pokušao prebaciti domaćeg vratara s adesetak metara iskosa, ali Gulácsi brani

5. minuta - Angeliño je ubacio loptu u kazneni prostor s lijeve strane, Olmo je atraktivno pucao glavom, a lopta je odsjela na vratnici. Bila je ovo sjajna akcija Leipziga

3. minuta - U uvodnim minutama Liverpool ima više od igre, ali nema prilika

1. minuta Utakmica je počela!

30. travanj 2024 17:49