DURSUN AYDEMIR Anadolu Via Afp
PROPUŠTENA PRILIKA

Šok za turskog velikana: Livaković, Džeko i Mourinho u velikoj drami ispali iz Lige prvaka

Livaković je upisao četiri obrane, a pogodak je primio iz penala, nakon reakcije VAR-a
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 13. kolovoz 2024. 22:04

Fenerbahče nije uspio izboriti nastup u play-offu Lige prvaka. Slavni turski klub u Istanbulu je ugostio Lille te je u produžetku odigrao 1:1. S ukupnih 3:2 francuski klub prolazi dalje, a Dominik Livaković i Edin Džeko opraštaju se od elitnog natjecanja.

Turski velikan kojeg trenira legendarni Jose Mourinho poveo je u 1. minuti sudačke nadoknade autogolom Bafoeda Diakitea. Time je izboren produžetak u kojem su gosti u 109. minuti ostali bez isključenog Aisse Mandija, no u 116. minuti Jonathan David je s bijele točke donio prolaz Lilleu.

OZAN KOSE Afp

Livaković je u ovom susretu upisao četiri obrane, a pogodak je primio nakon što je njegov suigrač Alexander Djiku igrao rukom u svom kaznenom prostoru, što nije promaklo VAR-u.

Fenerbahče nastavlja svoj europski put u play-offu Europske lige.

Ispao je i grčki PAOK koji je u "ludoj" utakmici u Solunu nakon produžetaka izgubio 3-4 od Malmoa, nakon što je prvi susret završio 2-2. Goti su poveli u 10. minuti golom Sebastiana Nanasija. PAOK je potom okrenuo rezultat s dva gola u nizu, Taison je u 21. izjednačio, a Konstantinos Koulierakis u 43. zabio za 2-1.

Dvije minute kasnije Nanasi je izjednačio, no u četvrtoj minuti nadoknade Andrija Živković vraća solunski sastav u prednost.

PAOK je držao vodstvo i prolaz sve do šeste minute nadoknade kada je Nils Zetterstrom izjednačio na 3-3 gurnuvši susret u produžetak. Šok u Solunu uslijedio je u 99. minuti kada je Anders Christiansen gurnuo goste korak do velike pobjede.

U preostalom vremenu PAOK je pokušavao izjednačiti, ali nije uspio. Dominik Kotarski je branio za grčki sastav.

Sjajan dvoboj je odigran na stadionu De Grolsch Veste u Enschede gdje su Twente i RB Salzburg odigrali 3-3, čime je austrijski sastav obranio 2-1 iz prve utakmice. Gosti su imali 2-0 i 3-1, ali je Twente izjednačio na 3-3 i u samoj završnici lovio četvrti gol i produžetak, no austrijski sastav se obranio. Maurits Kjaergaard je doveo Salzburg u vodstvo u 17. minuti, a osam minuta kasnije Dorgeles Nene je zabio za 2-0, da bi Mees Hilgers u 43. smanjio na 2-1.

Već u prvoj minuti nastavka Moussa Yeo je vratio Austrijance na +2, no u 64. je Alec van Hoorenbeeck smanjio na 2-3. Salzburg je u 73. minuti mogao zabiti i četvrti gol, ali Kjaergaard nije realizirao kazneni udarac. U 87. minuti je Sem Steijn izjednačio na 3-3 produživši nadu domaćinu, ali do kraja susreta više nije bilo golova. Roko Šimić nije nastupio za austrijski sastav.

APOEL i Slovan iz Bratislave su odigrali bez golova, pa je slovački sastav obranio dva gola prednosti iz prve utakmice. Marko Tolić je za Slovan igrao do 62. minute.

Rezultati uzvratnih susreta 3. pretkola nogometne Lige prvaka:

APOEL (Cip) - Slovan Bratislava (Slk) 0-0
(prva utakmica 0-2)

Bodo/Glimt (Nor) - Jagiellonia (Polj) 4-1 (Fet 34, 56, Maatta 38, Hogh 70 / Berg 4-ag)
(prva utakmica 1-0)

Fenerbahče (Tur) - Lille (Fra) 1-1 prod. (Diakite 90+1-ag/David 118-11m)
(prva utakmica 1-2)

Twente (Niz) - RB Salzburg (Aut) 3-3 (Hilgers 43, Van Hoorenbeeck 64, Steijn 87 / Kjærgaard 17, Nene 25, Yeo 46)

PAOK (Grč) - Malmo (Šve) 3-4 prod. (Taison 21, Koulierakis 44, Živković 45+4 / Nanasi 10, 45, Zetterstrom 90+6, Christiansen 99)
(prva utakmica 2-2)

Ferencvaros (Mađ) - Midtjylland (Dan) 1-1 (Cisse 17/Sorensen 50)

Ludogorets (Bug) - Qarabag (Aze) 2-7 prod. (Duah 13, 23-11m/Juninho 7, Benzia 45+1-11m, 118, Andrade 45+5, 112, Bajramov 93, Xhixha 111)
(prva utakmica 2-1)

FCSB (Rum) - Sparta Prag (Češ) 2-3 (Olaru 60, Edjouma 85/Birmančević 13, 28-11m, Haraslin 37)
(prva utakmica 1-1)

Royale Union SG (Bel) - Slavia Prag (Češ) 0-1 (Jurečka 84)
(prva utakmica 1-3)

Rangers (Ško) - Dynamo Kijev (Ukr) 0-2 (Pikhaljonok 82, Vološin 84)

Parovi playoffa:

Champions Path

Young Boys (Švi) - Galatasaray (Tur)

Bodo/Glimt (Nor) - Crvena zvezda (Srb)

Midtjylland (Dan) - Slovan Bratislava (Slk)

DINAMO ZAGREB (HRV) - Qarabag (Aze)

Malmo (Šve) - Sparta Prag (Češ)

League Path

Lille (Fra) - Slavio Prag (Češ)

Dynako Kijev (Ukr) - RB Salzburg (Aut)

Napomena: Prve utakmice na rasporedu su 20. i 21. kolovoza, dok su uzvrati 27. i 28. kolovoza

13. kolovoz 2024 23:42