REUTERS/Tony Gentile
LIGA PRVAKA

Piše: HinaObjavljeno: 03. listopad 2018. 01:38

Nikola Vlašić srušio je Real Madrid pogotkom u 2. minuti (1:0), a u drugom susretu skupine G Lige prvaka Roma je s 5:0 uvjerljivo svladala Viktoriju Plzen.

Rimljane je do pobjede vodio sjajno raspoloženi Edin Džeko koji je na Olimpicu mrežu protivnika zatresao čak tri puta. Bosanskohercegovačka zvijezda pogađala je u dva puta u prvom poluvremenu (3' i 40'), zatim su uslijedili pogotci Undera (64') i Kluiverta (73'), da bi za konačan rezultat u drugoj minuti sudačke nadoknade još jednom poentirao raspoloženi Džeko.

U drugom kolu skupine F Lige prvaka Hoffenheim je u utorak na domaćem terenu protiv favoriziranog Manchester Cityja izgubio s 1-2. Hoffenheim je poveo već u prvoj minuti pogotkom Ishaka Belfodila.

No, Manchester City je brzo odgovorio, Sergio Agüero u 8. minuti pogađa za 1-1. Pobjedu Cityju donio je David Silva u 87. minuti. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić igrao je od 54. minute za Hoffenheim.

U drugom susretu ove skupine Lyon, koji je u prvom kolu šokirao Manchester City pobijedivši na Etihadu 2-1, odigrao je 2-2 kod kuće protiv Šahtara. Ukrajinci su vodili s 2-0 golovima Juniora Moraesa sve do 70. minute kada je smanjio Dembele, da bi dvije minute kasnije poravnao Dubois.

U skupini H talijanski prvak Juventus je, bez kažnjenog Cristiana Ronalda, kod kuće svladao švicarski Young Boys s 3-0, te ima maksimalni učinak. Trostruki strijelac bio je Paulo Dybala (5, 33, 69). Treći gol pao je u 69. minuti. Mario Mandžukić je ubacio na drugu stativu, a Cuadrado je loptu proslijedio do Dybale koji lakoćom trese mrežu.

Mandžukić je izašao iz igre u 78. minuti. Ronaldo je morao odraditi utakmicu kazne zbog isključenja u prvom kolu, kada je Juve na gostovanju pobijedio Valenciju s 2-0.

Manchester United je u drugom susretu ove skupine dočekao Valenciju na Old Traffordu. Završilo je razočaravajućih 0-0, što je još jedan udarac za Josea Mourinha.

Liga prvaka rezultati:

HOFFENHEIM - MAN. CITY 1:2 (Belfodil 1' / Aguero 8', David Silva 87')

JUVENTUS - YOUNG BOYS 3:0 (Dybala 5', 33', 69')

AEK - BENFICA 2:3 (Klonaridis 53', 63' / Seferović 6', Grimaldo 15', Semedo 74')

BAYERN - AJAX 1:1 (Hummels 4' / Mazraoui 22')

LYON - ŠAHTAR 2:2 (Dembele 70' Dubois 72' / Junior Moraes 45', 55')

MAN. UNITED - VALENCIA 0:0

ROMA - VIKTORIA 5:0 (Džeko 3', 40' 90'+2', Under 64', Kluivert 73')

CSKA MOSKVA - REAL MADRID 1:0 (Vlašić 2')

04. svibanj 2024 14:33