FILIPPO MONTEFORTE Afp
LUDNICA U RIMU

Posljednji vratar koji je zabio u Ligi prvaka bio je Vincent Enyeama 29. rujna 2010.
Piše: Ivan AlaupovićObjavljeno: 19. rujan 2023. 23:25

Atletico Madrid bio je na korak od toga da se iz Rima vrati punog plijena. Golom Pabla Barriosa iz 29. minute imao je prednost 1:0 protiv Lazija sve do posljednjeg napada na utakmici. A onda je heroj ispao vratar domaćeg sastava Ivana Provedela. Dotrčao je u protivnički šesnaesterac prilikom izvođenja kornera u petoj minuti sudačke nadoknade. Nakon što je najprije lopta pogodila Stefana Savića (domaćin je tražio igranje rukom), ona se odbila do Luisa Alberta koji ubacuje na peterac, a tamo je potpuno sam ostao Provedel koji zabija za 1:1.

Pogodak pogledajte OVDJE.

Prije Provedela, posljednji vratar koji je zabio u Ligi prvaka bio je Vincent Enyeama 29. rujna 2010., dok je ne računajući jedanaesterce to bio Sinan Bolat 9. prosinca 2009.

Toma Bašić nije nastupio za domaći sastav, baš kao niti Ivo Grbić ga goste. U idućem kolu Lazio gostuje kod Celtica dok će Atletico Madrid na svom terenu dočekati Feyenoord.

06. rujan 2024 09:44