VAR nije dosudio ruku

SCREENSHOT
NAVIJAČI BIJESNI

Edmond Tapsoba je igrao rukom u vlastitom šesnaestercu, ali to nije bilo dovoljno za penal
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 13. rujan 2022. 22:20

Bayer Leverkusen je u drugom kolu Lige prvaka ugostio Atletico Madrid. Na poluvremenu je bilo 0:0, a susret nije ponudio veća uzbuđenja u prvih 45 minuta osim jedne, u najmanju ruku dvojbene situacije.

U 22. minuti je Edmond Tapsoba iz Leverkusena nedvojbeno igrao rukom u vlastitom šesnaestercu, ali sudac je samo odmahnuo rukom i rekao da nema govora o jedanaestercu. Nakon VAR provjere koja je trajala nekoliko minuta, a koju je pogledao i sam Michael Oliver, Englez je zaključio kako ‘nema namjere igranja rukom‘ i kako stoga nema govora o penalu.

Naravno, navijači i igrači Atletica su bijesni zbog ovakve odluke, a pregledom snimke se čini kako imaju i razloga za to. Pogledajte spornu situaciju sami pa zaključite radi li se o greški suca i VAR-a ili je odluka ispravna.