JAMES MARSH/SHUTTERSTOCK EDITORIAL/PROFIMEDIA James Marsh/Shutterstock Editorial/Profimedia
MAJSTORSKI POTEZ

Hrvatski reprezentativac je zabio prekrasan gol, no VAR mu je ubrzo ukrao radost
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 07. rujan 2022. 20:25

Ajax je u prvom kolu Lige prvaka ugostio Rangerse i već na poluvremenu poveo s visokih 3:0 i tako šokirao hrvatske nogometaše Bornu Barišića i Antonija Mirka Čolaka. Domaćin je u vodstvo stigao preko Alvareza u 17. minuti susreta, a onda je Berghius u 32. zabio za 2:0.

Samo minutu kasnije Kudus zabija za visokih 3:0 i baca goste u očaj. U 71. smo vidjeli spektakularan gol Borne Barišića koji je loptu sjajno s ruba šesnaesterca plasirao u suprotni kut i tako, barem na kratko, smanjio vodstvo Ajaxa.

Njegova sreća ipak nije trajala dugo jer mu je pogodak ubrzo poništen zbog zaleđa. Nije za to kriv Baršić, već njegov suigrač Kent koji se u zaleđu nalazio na sredini terena još u začetku akcije. VAR tehnologija je to odmah uočila i poništila Barišićev gol koji bi, da je vrijedio, bio jedan od najljepših u Ligi prvaka ove sezone.

Poništeni gol Borne Barišića pogledajte OVDJE.

Dodajmo i to da je Ajax na kraju slavio s 4:0, a posljednji pogodak djelo je Bergwijna iz 80. minute.

19. travanj 2024 19:43