Reuters, Getty, sn ilustracija
UZBUDLJIVA VEČER U LIGI PRVAKA

VIDEO/: LUDA UTAKMICA U MADRIDU! RONALDO, MANDŽO I JUVE NA RUBU ISPADANJA IZ LIGE PRVAKA Pogledajte najteži poraz Juventusa ove godine

Wanda Metropolitano večeras je bio apsolutni centar nogometnih zbivanja. Moćni Juventus stigao na teško gostovanje kod Atletico Madrida i doživio najteži poraz ove sezone. Madriđani nakon prve utakmice imaju 2:0, a Ronaldo, Mandžukić i društvo morat će se spašavati u uzvratu za dva tjedna. Uzbudljivo je bilo i u Gelsenkirchenu gdje je Manchester City u zadnjih pet minuta napravio preokret za konačnih 3:2, i to s igračem manje.
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 20. veljača 2019. 17:23

ATLETICO MADRID - JUVENTUS 2:0 (Gimenez 78', Godin 83')

ATLETICO MADRID: Oblak - Juanfran, Godin, Gimenez, Felipe Luis, Saul, Thomas (od 61' Lemar), Rodri, Koke (od 66' Corea), Diego Costa (od 58' Morata) Griezmann. Trener: Diego Simeone

JUVENTUS: Szczesny - De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro, Betancur, Pjanić (od 72' Emre Can), Matuidi (od 84' Cancelo), Dybala (od 80' Bernardeschi), Mandžukić, Ronaldo. Trener: Massimiliano Allegri.

Hrvatski napadač Mario Mandžukić protiv bivšeg mu kluba bio je u početnoj postavi Juventusa, čiji je trener Massimiliano Allegri mogao računati na glavne obrambene karike Bonuccija i Chiellinija, dok je veznjak Khedira izostao zbog problema sa srcem. Na domaćoj klupi svoju je priliku čekao još jedan bivši reprezentativac, Nikola Kalinić, dok je u momčadi Atletica od prve minute uz Antoinea Griezmanna u napadu krenuo oporavljeni, ali nedovoljno spremni Diego Costa.

Već u 8. minuti Costa je zbog nesportskog ponašanja zaradio žuti karton zbog kojeg neće imati pravo nastupa u drugom susretu u Torinu, a prvu je priliku imao Ronaldo iz slobodnog udarca, no njegov je dobar pokušaj zaustavio Oblak. Zaprijetio je potom i Bonucci glavom nakon kornera, no lopta je otišla iznad grede. Prvi put se Atletico približio Juventusovim vratima u 15. minuti kad je pokušaj Parteya zaustavio Szczesny. Probao je kasnije i Mandžukić glavom nakon ubačaja Sandra, ali nije dobro zahvatio loptu.

Atlético Madrid [2] - 0 Juventus | 83' Godin D. from r/soccer

U 29. minuti sudac Zwayer pokazao je na bijelu točku nakon duela De Sciglija i Coste, ali mu je kolega s VAR-a javio da je prekršaj bio izvan kaznenog prostora. Tukao je Griezmann, no Szczesny je obranio. U nadoknadi prvog dijela požutio je Partey, ni on nema pravo nastupa u uzvratu. Atletico je imao ogromnu šansu početkom nastavka, Costa je pobjegao Bonucciju, ali je promašio okvir vratiju. Još jedna velika prilika za domaće u 53. minuti, Griezmann je pokušao prebaciti vratara Stare dame koji ju je vršcima prstiju usmjerio u gredu.

Nakon što je pogledao snimku, sudac Zwayer nije priznao pogodak Morate koji je u 70. minuti zabio glavom nakon ubačaja Luisa, već je dosudio prekršaj Atleticova napadača na Chielliniju. Zasluženo vodstvo za Madriđane stiglo je u 78. minuti, kad se u gužvi pred gostujućim vratima najbolje snašao stoper Jose Maria Gimenez i iz blizine poslao loptu u mrežu.

Nakon pet minuta Atletico je sjajno iskoristio još jedno nesnalaženje u Juventusovoj obrani, lopta se od Mandžukića odbila do Godina, Ronaldo ga nije uspio blokirati, a kapetanu domaćih nije bilo teško zabiti za povećanje vodstva. Juve je mogao do pogotka u 90. minuti kad je Ronaldo poslužio Bernardeschija, čiji je snažan udarac obranio Oblak. Atletico je tako nastavio svoj niz neporaženosti protiv talijanskih suparnika pod Simeoneom (pet pobjeda, dva remija i samo jedan primljen pogodak).

ATLETICO MADRID: Oblak - Juanfran, Gimenez, Godin, Felipe Luis - Thomas, Rodri - Koke, Saul - Diego Costa, Griezmann.

JUVENTUS: Szczęsny - De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro - Pjanić, Bentancur, Matuidi - Dybala - Ronaldo, Mandžukić.

--------------------------------------------------------------------

SCHALKE - MANCHESTER CITY 2:3 (Bentaleb 38', 45' / Aguero 18', Sane 85', Sterling 90')

SCHALKE: Fahrmann - Caligiuri, Bruma, Sane, Nastasić, Oczipka - Serdar, Bentaleb, McKennie - Uth, Mendyl

MANCHESTER CITY: Ederson - Walker, Fernandinho, Otamendi, Laporte - De Bruyne, Gundogan, Silva, Sterling, Aguero

KRAJ UTAKMICE

90. minuta - Ronaldo se našao u dobroj prilici, ali lopta je bila za centimetar previsoka za Portugalca

90. minuta - Ronaldo je dao povratnu loptu za Bernardeschija, ali njegov udarac brani Oblak

GOOOL! 83. minuta - Opasnu je loptu poslao Griezmann u kazneni prostor, u jednom je trenutku izgledalo kako je opasnost prošla, ali onda se na desnoj strani ukazao Godin koji iz teškog kuta zabija za povećanje vodstva

GOOOL! 78. minuta - Nakon gužve u kaznenom prostoru, lopta se nakon kornera odbila do Gimeneza koji iz blizine šalje loptu u mrežu za vodstvo Atletica

70. minuta - Luis Felipe ja poslao loptu u kazneni prostor gdje je glavom mrežu zatresao Alvaro Morata. Nakon pregeldavanja snimke sudac je ipak označio prekršaj Španjolca. Na ponovljenoj snimci vidi se kako je Morata rukama odgurnuo Chiellinija

63. minuta - Mandžukić je dao loptu za Pjanića koji je odlučio potegnuti s dvadesetak metara, ali lopta od bloka odlazi u korner

58. minuta - Ronaldo je prošao po lijevoj strani, pucao iz teške situacije, ali lopta je odsjela u bloku

53. minuta - Godin je izvanredno uposlio Griezmanna koji je lobom pokušao prevariti Szczęsnya, ali lopta je odsjela na gredi. Propala je još jedna sjajna prilika za domaćine

50. minuta - Costa se sjurio prema vratima, otresao se Bonuccija i potom sam izašao oči u oči s vratarom Szczęsnyem, ali njegov udarac je u konačnici bio katastrofalan. Lopta je otišla nekoliko metara pored vratnice i tako je propala najbolja prilika na utakmici

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minuta - Pokušao je Juve zaprijetiti nakon udarca iz kuta, ali obrana Atletica otklonila je opasnost.

35. minuta - Pritisnuo je malo Juventus Atletico u posljednjim minutama, ali bez konkretnog učinka

28. minuta - Pucao je Griezmann iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca, ali Szczęsny brani

26. minuta - Costa je pao u kaznenom prostoru, Costa je pao, a sudac pokazao na jedanaesterac. Ipak, nakon konzultacije s VAR-om odmah je utvrđeno kako je prekršaj bio izvan kaznenog prostora

21. minuta - Nakon ubačaja u kazneni prostor Mandžukić je pucao glavom, ali lopta je otišla visoko i daleko od gola

15. minuta - Na odbijenu loptu naletio je Thomas Partey na tridesetak metara od gola, ali snažan udarac Ganca zaustavlja Szczęsny

13. minuta - Griezmann je poslao dugu loptu u kazneni prostor, a De Sciglio u posljednji trenutak otklanja opasnost

9. minuta - Cristiano Ronaldo opalio je s tridesetak metara iz slobodnog udarca, ali bombu Portugalca zaustavlja Oblak i izbacuje u korner

5. minuta - Griezmann je u sjajnom solo rpodoru prošao nekoliko nogometaša Juventusa, ali lopta za Costu u konačnici bila je neprecizna

3. minuta - Diego Costa i Griezmann su kombinirali na rubu kaznenog prostora, ali Madriđani su od svega uspjeli izboriti samo korner

1. minuta - Utakmica je počela!

>>> Ipak dobre vijesti za navijače Juventusa. Iako se nagađalo kako Pjanić neće biti spreman to nije slučaj. Reprezentativac BiH kreće od prve minute kao i De Sciglio za kojeg se sumnjalo da bi mogao ostati na klupi. Kod Madriđana će u vrhu napada zaigrati Diego Costa, a ne Morata koji je bio u svim najavama

Soccer Football - Coppa Italia Final - Juventus vs AC Milan - Stadio Olimpico, Rome, Italy - May 9, 2018   Juventus' Douglas Costa celebrates scoring their second goal with team mates        REUTERS/Stefano Rellandini