RONALDO SCHEMIDT Afp
DVA IZNENAĐENJA

Veliko je pitanje hoće li Juventus uopće proći skupinu, dok Guardioline trupe nemaju tih problema.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 11. listopad 2022. 20:42

Tko bi rekao da će prve dvije utakmice današnjeg programa Lige prvaka završiti remijem Manchester Cityja u Kopenhagenu (0:0), odnosno velikom pobjedom Maccabija u Haifi protiv Juventusa (2:0)? OK, za engleske prvake, manje-više. Prolazak iz skupine u osminu finala im je osiguran, a do kraja tjedna čeka ih važan dvoboj s Liverpoolom u Premier ligi. Baš je zato Pep Guardiola malo promiješao karte pa tako nije bilo Erlinga Haalanda u prvoj postavi.

City je doduše, najprije poveo. Bilo je to u 11. minuti kada je Rodri zabio krasan gol iz daljine. Proslavili su to gosti, a onda se u igru upleo VAR. Zbog ranijeg igranja rukom gol je poništen. Nevolje su se nastavile kada Riyad Mahrez u 25. minuti nije iskoristio kazneni udarac, a završile pet minuta kasnije kada je Sergio Gomez dobio izravni crveni karton. U prvih pola sata City jednostavno nije smio zabiti...

JONATHAN NACKSTRAND Afp

Guardiola osim prisilne izmjene nakon crvenog kartona (Ruben Dias za Mahreza) nije mijenjao do samog kraja dvoboja, a onda se ozlijedio Akanji. Ipak, lakše, pa je mogao nastaviti utakmicu.

Dok su Englezi s 10 bodova iz četiri utakmice sigurni za prolazak, stanje u Juventusu sve je samo ne sigurno. Susret protiv Maccabi Haife prije šest dana uspjeli su dobiti, ali sada se sve okrenulo. Pa je tako stanoviti Omer Atizili zabio dva pogotka u prvom dijelu i bacio domaću publiku u trans, a Juve ostavio na svega 3 boda, baš ta protiv Haife prošlog tjedna. Atzili je zabio prvog u 7. minuti nakon krasnog ubačaja i kašnjenja Ruganija, a kakav li je tek gol zabio u 42. minuti...

Dušan Vlahović ni danas nije zabio

JACK GUEZ Afp

Po šansama, već je do poluvremena Maccabi mogao voditi i s daleko višom razlikom, ali dosta je bilo i ovih 2:0. Za produbljivanje Juventusove krize koja je sad poprimila alarmantne razmjere.

KOPENHAGEN - MANCHESTER CITY 0:0

KOPENHAGEN Parken stadion. Gledatelja 38.065. Sudac: Artur Soares Dias (Portugal).

KOPNEHAGEN: Grabara - Hočolava (od 80. Diks), Boilesen, Lund Jensen - Jelert, Stamenić (od 90. Mukairu), Lerager, Kristiansen - Claesson, Haraldsson (od 59. Johannesson), Daramy.

MANCHESTER CITY: Ederson - Joao Cancelo, Akanji, Laporte (od 88. Ake), Sergio Gomez - Rodrigo, Gündogan - Mahrez (od 33. Ruben Dias), De Bruyne (od 78. Bernardo Silva), Grealish (od 78. Foden) - Alvarez.

CRVENI KARTON: Sergio Gomez (30).

MACCABI HAIFA - JUVENTUS 2:0 (Atzili 7‘, 42‘)

HAIFA Stadion Sammy Ofer. Gledatelja 31.000. Sudac: Antonio Mateu Lahoz (Španjolska).

MACCABI HAIFA: Cohen - Sundgren, Batubinsika, Goldberg, Cornud (od 71. Menachem) - Lavi, Ali Mohamed (od 86. Tchibota), Chery - Atzili (od 66. Seck), Pierrot (od 86. Rukavytsya), David (od 72. Abu Fani).

JUVENTUS: Szczesny - Danilo (od 68. Kean), Bonucci, Rugani, Alex Sandro (od 76. Soule) - McKennie (od 46. Kostić), Paredes (od 46. Locatelli), Rabiot, Cuadrado - Di Maria (od 24. Milik), Vlahović.

18. svibanj 2024 08:28