Elitno europsko natjecanje po skupinama sada je točno na svojoj polovici.
Piše: SN, HinaObjavljeno: 25. listopad 2023. 23:06

PSG - MILAN 3:0 (Mbappe 32., Kolo Muani 53., Kang-in Lee 89.)

PSG (4-3-3): Donnarumma - Hakimi?, Škriniar, Marquinhos, L. Hernandez - Zaire-Emery, Ugarte (od 71. Ruiz), Vitinha - Dembele (od 71. Lee), Kolo Muani⚽ (od 82. Ramos), Mbappe⚽

MILAN (4-3-3): Maignan - Kalulu?, Thiaw (od 46. Calabria), Tomori?, T. Hernandez - Musah (od 77. Pobega), Krunić? (od 77. Adli), Reijnders - Pulisic, Giroud, Leao

Gol Kang-in Leeja možete pogledati OVDJE.

OSTALE UTAKMICE:
Skupina E:

► Feyenoord - Lazio 3:1 (Gimenez 31., 74., Zerrouki 45+2./Pedro 83.)
Celtic - Atletico Madrid 2:2 (Furuhashi 4., Palma 28./Griezmann 25., Morata 53.)

Skupina F:
Newcastle - Borussia Dortmund 0:1 (Nmecha 45.)

Skupina G:
RB Leipzig - Crvena zvezda 3:1 (Raum 12., Simons 59., Olmo 84. /Stamenić 70.)
Young Boys - Manchester City 1:2 (Elia 52./Akanji 48., Haaland 67. (11m), 86.)

Skupina H:
► Barcelona - Šahtar 2:1 (Torres 28., Lopez 36./Sudakov 62.)
Antwerp - Porto 1:3 (Yusuf 37./ Evanilson 46., 69., Eustaquio 54.)

► Utakmice Feyenoord-Lazio i Barcelona-Šahtar, igrale su se od 18.45 sati

Kompletirano je treće kolo Lige prvaka, pa je elitno europsko natjecanje po skupinama sada točno na svojoj polovici.

Aktualni europski nogometni prvak Manchester City upisao je i treću pobjedu u skupini G Lige prvaka porazivši na gostovanju Young Boyse sa 3-1.
U derbiju večeri PSG je pobijedio Milan sa 3-0, dok je Borussija Dortmund kao gost porazila Newcastle United sa 1-0.

Sve najvažnije u susretu između švicarskog i engleskog prvaka dogodilo se u drugom poluvremenu. City je u prvom poluvremenu imao 74 posto posjeda lopte, međutim nije uspio probiti domaću obranu.

Međutim, u nastavku smo vidjeli golijadu. Gosti su poveli u 48. minuti. Ruben Dias je pucao glavom, golman je skrenuo loptu koja se odbila od prečke do Manuela Akanjija, a bivši igrač Basela je zabio "svojim" Švicarcima za 1-0.

No, samo četiri minute kasnije Švicarci su izjednačili brzom kontrom. Meschak Elia je izbio sam ispred Edersona prebacivši ga. "Građani" su stigli do nove prednosti u 67. minuti golom Erlinga Haalanda iz kaznenog udarca, a pobjedu gostiju Haaland je potvrdio u 86. minuti. Mateo Kovačić je odigrao cijeli susret za City, dok Joško Gvardiol nije ulazio u igru.

FABRICE COFFRINI Afp

U drugom susretu iz ove skupine RB Leipzig je identičnim rezultatom pobijedio Crvenu zvezdu. David Raum je u 12. minuti doveo njemački sastav u vodstvo. Za 2-0 je u 59. minuti fantastično sa 20-tak metara pogodio Xavi Simons. Beogradski sastav je smanjio u 70. minuti preko Marka Stamenića, no sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Dani Olmo u 84. minuti. City vodi na ljestvici s devet bodova, RB Leipzig ima šest bodova, a Young Boysi i Crvena zvezda po jedan bod.

RONNY HARTMANN Afp

U skupini F, tzv Skupini smrti, PSG je na Parku prinčeva deklasirao Milan sa 3-0, dok je u drugom susretu Borussija Dortmund na St James Parku porazila Newcastle United sa 1-0.

PSG je poveo u 32. minuti sjajnim pogotkom Kyliana Mbappea s ruba kaznenog prostora. Na 2-0 je povisio Randal Kolo Muani u 53. minuti, a "točku na i" stavio je Lee Kang-In u 89. minuti. Milan tako niti u trećem susretu nije uspio zabiti gol.
U drugom susretu gledali smo sjajan nogomet, a junak susreta bio je gostujući vratar Gregor Kobel koji je "izluđivao" domaćina. Kada je i on već bio svladan, Borussiju je spašavao okvir gola, u posljednjim minutama susreta "Svrake" su dva puta gađale prečku.

FRANCK FIFE Afp

Borussia je zaprijetila već u trećoj minuti, Donyell Malen je pucao, ali je Nick Pope zaustavio njegov udarac. Minutu kasnije uzvratio je Anthony Gordon, ali je i Gregor Kobel bio spreman. Malen i Gordon su pucali i u 10. i 12. minuti, ali bez uspjeha. Gosti su poveli u završnici prvog dijela nakon brze kontre. Nico Schlotterbeck je odlično dodao u kazneni prostor do Felixa Nmecha koji je pogodio za 1-0. U 53. minuti su "Svrake" imale još jedan zicer, no Kobel je obranio udarac Calluma Wilsona. U 87. minuti Wilson je svladao švicarskog vratara, no pogodio je prečku. Okvir gola je pogodio i Gordon u sudačkoj nadoknadi. Na ljestvici vodi PSG sa šest bodova, Borussia i Newcastle imaju po četiri boda, a Milan je na dva boda.

U skupini E Celtic i Atletico Madrid su odigrali sjajnu utakmicu koja je na koncu završila 2-2. Domaćin je vodio 1-0 i 2-1, ali se Atletico oba puta vratio. Ivo Grbić nije branio za goste.

Celtic je poveo već u 4. minuti nakon sjajne akcije. Pogodak je postigao Kyogo Furuhasi nakon sjajne asistencije Matta O‘Rileyja. Atletico je izjednačio u 25. minuti golom Antoinea Griezmanna. Francuski napadač prvo nije uspio realizirati jedanaesterac, pogodio je stativu, no lopta se odbila do njega, a iz drugog pokušaja nije promašio. No, kratko je trajala španjolska radost jer su Škoti tri minute kasnije preko Luisa Palme poveli sa 2-1. Gosti su u 53. minuti uspjeli izjednačiti, Marcos Llorente je probio po desnoj strani, sjajno ubacio do Alvara Morate koji je glavom pogodio za 2-2. U samoj završnici španjolski sastav je ostao s igračem manje nakon što je isključen Rodrigo de Paul.

U drugom susretu Feyenoord je pred svojim navijačima u Rotterdamu svladao rimski Lazio 3-1. Premda se prvo poluvrijeme u Rotterdamu nije odigralo u žestokom ritmu nešto bolji Feyenoord je sve naplatio s dva pogotka. Meksikanac Santiago Gimenez je pogodio suparničku mrežu u 31. minuti, kada se lijepo oslobodio suparničkog igrača, a u nadoknadi prvog dijela za 2-0 je precizan bio Ramiz Zerrouki.

Utakmica je zaključena u 74. minuti kada je Gimenez zabio svoj drugi pogodak za 3-0. U 83. minuti Lazio je došao do počasnog gola kojeg je s bijele točke dao Pedro. Treba naglasiti kako se na terene vratio hrvatski reprezentativac Luka Ivanušec koji je za Feyenoord zaigrao od 78. minute. Na ljestvici vodi Feyenoord sa šest bodova, Atletico ima pet bodova, Lazio četiri, a Celtic je osvojio prvi bod.

JOHN THYS Afp

U skupini H Barcelona je upisala treću pobjedu porazivši Šahtar sa 2-1, dok je u drugom susretu Porto preokretom porazio Antwerp sa 4-1.

U 28. minuti je Fermin Lopez ostao sam, ali je pogodio okvir vrata. Lopta se odbila do Ferrana Torresa koji je iz voleja zakucao u mrežu za 1-0 Barcelone. U 36. minuti je s vrha šesnaesterca pucao Fermin i pogodio za 2-0. Šahtar je došao do zraka te smanjio u 62. minuti kada je strijelac bio Sudakov.

U drugom susretu Antwerp je vodio na poluvremenu, ali je na koncu teško stradao. Antwerp je poveo u 37. minuti preko Alhassana Yussufa, no Portu je bilo dovoljno osam minuta da u drugom dijelu preokrene rezultat. U 46. minuti izjednačio je Evanilson, a u 54. minuti je Stephen Eustaquio zabio za 2-1. Korak bliže pobjedi gosti su stigli u 69. minuti kada je Evanilson i drugi puta pogodio belgijska vrata, a konačnih 4-1 postavio je Evanilson svojim trećim golom u 84. minuti.

Barcelona na vrhu ljestvice ima devet bodova, Porto ima šest, Šahtar tri, a Antwerp je bez bodova.

Skupina E

Feyenoord - Lazio 3-1 (Gimenez 31, 74, Zerrouki 45+2/Pedro 83-11m)Celtic - Atletico Madrid 2-2 (Furuhashi 4, Palma 28/Griezmann 25, Morata 53)

Ljestvica: 1. Feyenoord 3 2 0 1 7-4 6 2. Atletico Madrid 3 1 2 0 6-5 5 3. Lazio 3 1 1 1 4-5 4 4. Celtic 3 0 1 2 3-6 1

Skupina F

PSG - Milan 3-0 (Mbappe 32, Kolo Muani 53, Kang In 89)Newcastle - Borussia (D) 0-1 (Nmecha 45)

Ljestvica: 1. PSG 3 2 0 1 6-4 6 2. Newcastle 3 1 1 1 4-2 4 3. Borussia (D) 3 1 1 1 1-2 4 4. Milan 3 0 2 1 0-3 2

Skupina G

Leipzig - Crvena zvezda 3-1 (Raum 12, Simons 59, Olmo 84/Stamenić 70)Young Boys - Manchester City 1-3 (Elia 52/Akanji 48, Haaland 67-11m, 86)

Ljestvica: 1. Manchester City 3 3 0 0 9-3 9 2. Leipzig 3 2 0 1 7-5 6 3. Crvena zvezda 3 0 1 2 4-8 1 4. Young Boys 3 0 1 2 4-8 1

Skupina H

Barcelona - Šahtar 2-1 (Ferram Torres 28, Fermin 36/Sudakov 62)Antwerpen - Porto 1-4 (Yusuf 37/Evanilson 46, 69, 84, Eustaquio 54)

Ljestvica: 1. Barcelona 3 3 0 0 8-1 9 2. Porto 3 2 0 1 7-3 6 3. Šahtar 3 1 0 2 5-7 3 4. Antwerpen 3 0 0 3 3-12 0

Kraj u Parizu!

PSG je uvjerljivom predstavom srušio Milan s 3:0. Bila je to potpuno zaslužena pobjeda domaće momčadi, koja je do tri boda stigla pogocima Mbappea, Kolo Muanija i Kang-in Leeja. Talijani nisu stvorili gotovo niti jednu izglednu priliku, te su tako ostali na dva osvojena boda u tri utakmice, dok PSG ima šest.

90. Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade u Parizu.

Haaland postiže svoj drugi gol na utakmici i City voidi 3:1 protiv Young Boysa. Gol možete pogledati OVDJE.

89. GOOOL!

PSG vodi 3:0! Lee Kang-in zabija neobranjivo u donji kut nakon povratne lopte na rub kaznenog prostora.

Gol možete pogledati OVDJE.

RB Leipzig je povećao prodnost protiv Crvene zvezde. Gol je zabio bivši igrač Dinama Dani Olmo, a možete ga pogledati OVDJE.

Evanilson postiže svoj treći gol na utakmici. Porto vodi 4:1 protiv Antwerpa. Gol možete pogledati OVDJE.

82. Mbappe je sada mogao podebljati prednost na 3:0, ali njegov pokušaj Maignan skreće u vratnicu.

78. Leao je pucao s lijeve strane kaznenog prostora, a Donnarumma skreće njegov udarac u korner. Bila je to najbolja prilika Milana dosad.

77. Dvostruka promjena kod Milana: ulaze Adli i Pobega, a izašli su Krunić i Musah.

Stamenić vraća Crvenu zvezdu u utakmicu protiv RB Leipziga. Gol za 2:1 pogledajte OVDJE.

71. Luis Enrique radi dvostruku promjenu: na klupu sele Ugarte i Dembele, a u igri su Ruiz i Kang-in Lee.

Porto je povećao vodstvo protiv Antwerpa. Gol je postigao Evanilson, a možete ga pogledati OVDJE.

Manchester City vratio se u vodstvo u Švicarskoj protiv Young Boysa. Haaland je bio precizan s bijele točke za 1:2.

Taj gol pogledajte OVDJE.

Porto je poveo protiv Antwerpa. Strijelac je bio Eustaquio, a njegov gol pogledajte OVDJE.

62. Milan nema pravu ideju u napadu, a u razmaku dvije minute dva su njihova igrača zaradila žuti karton. Prvo Tomori, pa Kalulu.

Leipzig je podebljao prednost protiv Crvene zvezde na 2:0 u 59. minuti. Strijelac je Xavi Simons.

Gol Simonsa pogledajte OVDJE.

Tek četiri minute trajala je prednost Cityja kod Young Boysa. Domaćin je u 52. minuti izjednačio pogotkom Elie, koji je sjajno prebacio vratara engleskog kluba.

Pogodak pogledajte OVDJE

53. GOOOL! Kolo Muani zabija za vodstvo PSG-a 2:0. Dembele je pucao, Maignan odbio njegov pokušaj, ali ravno na nogu francuskog napadača, koji iz neposredne blizine zabija za podebljanje prednosti.

Muanijev gol pogledajte OVDJE.

Manchester City poveo je kod Young Boysa u 48. minuti pogotkom Akanjija.

50. Maignan šalje loptu preko cijelog terena, a Pulišić ju šalje na drugu vratnicu, ali bila je teško uhvatljiva za Girouda koji je pucao iz nemoguće situacije u vanjski dio mreže.

48. GOL! Ipak, zaleđe.

Izgledalo je kako PSG vodi 2:0 pogotkom Dembelea, ali gol je poništen zbog prekršaja Ugartea na Musahu u začetku akcije.

46. Počelo je drugo poluvrijeme u Parizu.

Kraj prvog poluvremena!

PSG odlazi na odmor s prednošću 1:0 nakon što ih je Mbappe sjajnim pogotkom doveo u vodstvo. Milan u prvih 45 minuta nije stvorio konkretnu priliku, dok su Parižani svoju jedinu ozbiljnu šansu pretvorili u pogodak.

U 45. minuti Borussia Dortmund povela je u Newcastleu pogotkom Nmeche.

Gol za vodstvo Borussije pogledajte OVDJE.

45. Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

39. Nakon pogotka PSG-a, utakmica je ponovno utihnula. Domaćin drži posjed, a jedinu pravu priliku pretvorili su u pogodak.

Antwerp je poveo protiv Porta. Pogodak koji je postigao Yusuf pogledajte OVDJE.

32. GOOOL!

Mbappe zabija za vodstvo PSG-a 1:0! Francuz se sjurio prema vratima s lijeve strane i opalio s ruba kaznenog prostora u donji lijevi kut, a Maignan je njegov udarac ispratio samo pogledom.

Celtic ponovno vodi protiv Atletica, Palma zabija za 2:1.

Celticov gol za vodstvo pogledajte OVDJE.

29. Utakmica PSG-a i Milana odvija se većinom na sredini terena. Niti jedna momčad nije stvorila izglednu priliku u prvih pola sata igre, a domaćin zasad dominira u posjedu (64 posto).

Atletico Madrid izjednačio je u Škotskoj na 1:1 protiv Celtica, Griezmann je promašio kazneni udarac, ali je iz odbijene lopte uspio pronaći put do mreže.

Griezmannov gol i situaicju pogledajte OVDJE.

18. Tomori je pucao iz slobodnog udarca, ali živi zid PSG-a odbio je njegov pokušaj.

16. Leao se opasno sjurio prema vratima PSG-a, a Hakimi ga je srušio s leđa i zaradio žuti karton. ? Milan će imati slobodan udarac s 20-ak metara.

RB Leipzig pogotkom Davida Rauma vodi 1:0 protiv Crvene zvezde od 12. minute.

Gol Rauma pogledajte OVDJE.

10. Pulišić pokušava preko desne strane stvoriti prilike za Milan, ali zasad je tek zaradio dva kornera.

7. ? Rade Krunić zaradio je žuti karton zbog prekršaja.

Prvi pogodak večeri pao je u Škotskoj, Celtic vodi protiv Atletico Madrida pogotkom Furuhashija u četvrtoj minuti.

Gol Celtica za vodstvo pogledajte OVDJE.

5. Traje uvodno ispitivanje snaga, zasad veći posjed drži PSG.