Ferran Torres (u sredini)

LLUIS GENE Afp
20 MU JE GODINA TEK

Barcelonin mladić nagovijestio je zašto će od sada biti pod posebnim povećalom i protivnika, i navijača
Piše: Mladen BarišaObjavljeno: 26. listopad 2023. 09:32

Na nogometnu scenu istupa nova plejada Barceloninih mladih igrača, štićenika znamenite akademije – La Masije. Gavi, Lamine Yamal, Marc Guiu... A u srijedu navečer nogometnom se svijetu na jedinstven način predstavio i 20-godišnji vezni igrač Fermin Lopez.

U susretu Lige prvaka između Barcelone i Šahtara, Lopez je u 28. minuti asistirao Ferranu Torresu za vodeći pogodak da bi osam minuta kasnije zabio efektan zgoditak, kojim su Katalonci osigurali pobjedu (2-1) protiv prvaka Ukrajine.

Posebnost je Lopezovog pogotka u činjenici da su instrumenti registrirali brzinu lopte od 230 kilometara na sat. To je najveća brzina ispucane lopte za gol otkako se ta disciplina mjeri.