LLUIS GENE Afp
BARCINA RAPSODIJA

Barca se poigrala s prvacima Belgije, a uz neuništivog Poljaka briljiralo je i novo pojačanje
Piše: SNObjavljeno: 19. rujan 2023. 23:04

Barcelona je na Olimpijskom stadionu na Montjuicu u 1. kolu Lige prvaka dočekala belgijske prvake, momčad Anwerpena. Već nakon 22 minute utakmice sve je bilo odlučeno u korist domaćih. Joao Felix zabio je u 11. minuti, sedam minuta kasnije pogodio je Lewandowski, a autogolom Bataillea u 22. minuti već je bilo 3:0.

Ne samo da je Joao Felix nastavio sjajnu formu po dolasku u katalonsku prijestolnicu na posudbu iz madridskog Atletica, već je nešto kasnije povijest ispisao Robert Lewandowski. Sjajni poljski napadač zabio je svoj jubilarni 100. pogodak u europskim kupovima, a ispred njega su na vječnoj ljestvici samo velikani - Cristiano Ronaldo i Lionel Messi.

Također, Lewandowski je sa 35 godina i 29 dana postao najstariji strijelac za Barcelonu u europskim natjecanjima.

Inače, u nastavku su još zabijali Gavi i Joao Felix, a prednost momčadi Xavija Hernandeza mogla je na kraju biti još i veća.

08. svibanj 2024 03:03