Josip Juranović

JANEK SKARZYNSKI Afp
SJAJAN POSAO HRVATA

Četiri boda iz dvije utakmice Ukrajinci bi zasigurno potpisali prije početka nove europske sezone
Piše: JL.Objavljeno: 14. rujan 2022. 20:58

Piše: Marko Crnjak

Ukrajinska momčad hrvatskog trenera Igora Jovičevića remizirala je 1:1 protiv Celtica na terenu Legije Varšave. Menadžer koji je predvodio Dinamo u sedam utakmica tijekom 2020., prošli tjedan postao je jedan od tek sedmorice stručnjaka koji su upisali pobjedu na svom premijernom nastupu u Ligi prvaka.

Tada je sa svojim Šahtarom deklasirao Leipzig s 4:1, a sada je na red došao "na papiru" najslabiji protivnik skupine F s Josipom Juranovićem u prvom sastavu.

Upravo je Juranović započeo akciju za vodstvo Škota. Ono što je trebala biti izbijena lopta našeg desnog beka, ispalo je vrhunsko dugo dodavanje na lijevo. Crnogorac Hakšabanović ubacio je u peterac, a Bondarenko loptu poslao u svoju mrežu.

POGLEDAJTE OVDJE AKCIJU I GOL CELTICA

Šahtar je ubrzo preko Mudrijka poravnao reultat.

Jovičević je, izgleda, potpisao bod već na poluvremenu. Njegov Šahtar ni u jednom trentku nije preuzeo rizik, dok Celtic nije uspjevao probiti ukrajinski blok. Posljednjih 15-ak minuta dobio je hrvatski veznjak Neven Đurasek, ali bez zamjetnog učinka. Kako bilo, četiri boda iz dvije utakmice Ukrajinci bi zasigurno potpisali prije početka nove europske sezone. Dakle, dobar posao Jovičevića.