
- Ta mi pozicija najviše odgovara, tu se dobro osjećam, trener ima puno povjerenje u mene, sve je zaista super - kaže Ibanez.
Njegov bivši konkurent za poziciju lijevog bočnog, ali prema nazad, Josip Pivarić, kazao nam je da je zahvaljujući Ibanezu postao bolji igrač. Zdrava konkurencija je iznjedrila dva odlična 'španera’.
- Pivarić i ja postali smo jako dobri kolege. Izvrsno se razumijemo. Kad on ode naprijed, ja ostanem. Vrlo dobro znam što znači igrati na poziciji lijevog beka. Kad igrač koji igra ispred tebe nema naviku vraćanja u obranu, onda je jako teško, to me znalo jako živcirati kad sam igrao na toj poziciji. Zato ne želim da Pivarić ima probleme koje sam imao ja. Zato s Pivarićem stalno razgovaram, izvrsno se nadopunjujemo.
Pričao nam je Lučo kako je on često bio u nezgodnoj situaciji, igrajući lijevog beka.
- Ponekad su na mene dolazila dva igrača, jedan mi se ubacivao iza leđa. Tako smo primili nekoliko golova po mojoj strani, pa je izgledalo da sam stalno ja krivac. A nisam bio. No, dobro, neću se sad vraćati na ta vremena.
Prošle sezone Luis Ibanez je postigao 9 golova, 7 u Prvoj HNL, po jedan u Europi i Kupu. S obzirom da sada stalno igra na poziciji lijevog ofenzivnog veznog, nada se da će postići i još koji gol više.
- Želim postići preko 10 golova u sezoni!
Onda je dodao još nešto.
- Znate što? Zabit ću Ludogorecu! Ako ne već u Razgradu, onda ću zabiti u Maksimiru. Vidjet ćete!
Omaleni Argentinac s hrvatskom putovnicom rođen u Buenos Airesu stigao je u Dinamo 25. lipnja 2008. godine. Doveo ga je sportski direktor Zoran Mamić koji je tada u Argentinu otišao pogledati jednog drugog igrača. Ali za oko mu je zapeo Ibanez.
- Moj menadžer mi je tada kazao da je odlično što idem u Hrvatsku. Kazao mi je kako je Hrvatska u Europskoj uniji, te da ću preko Dinama vrlo brzo doći do nekog velikog europskog kluba. Hrvatska naravno nije u Europskoj uniji, a ja sam još uvijek u Dinamu. I nimalo mi nije žao.
Ibanez je odigrao tri kompletne utakmice za prvu momčad Boce Juniorsa, a devet puta je bio u sastavu. Otkrio nam je jednu tajnu.
- Imao sam bolji udarac kad sam igrao za Bocu, nego sad kad igram za Dinamo. Zašto? Tamo sam nakon treninga ostajao pucati slobodnjake s prijateljem Nicom Gaitanom, koji sad igra u Benfici. Vježbali smo stalno, natjecali se tko će više puta pogoditi stativu, gredu...
Pa tko vam brani da i sada nakon treninga ostanete i vježbate udarce?
- Treneri u Dinamu nisu baš oduševljeni da netko ostane nakon treninga. Dobro, trenera Antu Čačića još to nisam niti pitao.
U Dinamu izvodite dosta slobodnjaka. Postoji li kakav dogovor tko će kada i gdje izvoditi?
- Trener nam kaže tko će pucati kornere, slobodne udarce....
Imate li vi najjači udarac u Dinamu?
- Ne mogu to sam kazati za sebe. Ali svi kažu da imam. Ljevica mi sasvim dobro radi.
A desna?
- Ona služi za ući u tramvaj, ha, ha, ha...
Priča Ibanez da je jako zadovoljan s izgledom današnje momčadi Dinama.
- Dugo smo skupa, jako dobro se poznajemo, razumijemo... Nama je sad najvažnije da uđemo u Ligu prvaka. Optimist sam, mislim da ćemo se opet plasirati i želim da bude mnogo bolje nego što je to bilo prošle sezone. Zapravo znam da će biti bolje nego prošle sezone!
Znači, Dinamo više neće primati po šest ili sedam 'komada’?
- Ne, sad smo iskusniji. Dinamo dugo nije igrao Ligu prvaka, taj plasman nam je donio sreću, ali i veliki stres, bili smo previše impresionirani, ponekad izgubljeni. Igrali smo protiv velikim momčadi poput Reala, Lyona. Ove sezone bit će drukčije, vjerujte.
Kakav je vaš daljnji put, ugovor s Dinamom vam istječe na ljeto sljedeće sezone?
- Ako se ne pojavi neki drugi klub, ostajem u Dinamu.
Hoćete li potpisati novi ugovor s Dinamom ako vam bude ponuđen?
- Nešto smo razgovarali oko toga, ali nema još ništa konkretno. Treba vidjeti.
Komentari (0)