Manchester City' Yaya Toure, No 42, shoots and scores a goal against West Ham United during their English Premiership soccer match at West Ham's Upton Park stadium in London, Saturday, Dec, 11 2010 . (AP Photo/Alastair Grant) ** NO INTERNET/MOBILE USAGE WITHOUT FOOTBALL ASSOCIATION PREMIER LEAGUE(FAPL)LICENCE. CALL +44 (0) 20 7864 9121 or EMAIL [email protected] FOR DETAILS **
 AP
PREMIERSHIP

Manchester City pobijedio West Ham u gostima, Newcastle sredio Liverpool!

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 11. prosinac 2010. 19:38

Alan Pardew, novi menadžer Newcastlea, teško je mogao zamisliti bolji početak svog mandata od pobjede na St James' Parku protiv Liverpoola 3-1, u ogledu 17. kola Premiershipa. Samo dva boda osvojila je momčad Newcastlea u proteklih pet kola. Stoga je bivši menadžer Chris Hughton dobio otkaz, a na njegovo mjesto stigao je Alan Pardew, koji je s klubom potpisao ugovor na pet i pol godina. Njegovi nogometaši podarili su mu krasan početak, te su potpuno zasluženo stigli do pobjede kojom su prekinuli crni niz, iako je kapetan Kevin Nolan prvi gol u 15. minuti zabio iz očiglednog zaleđa. Carroll mu je glavom spustio loptu, a Nolan je iz blizine poentirao, ali je prilikom Carrollovog dodavanja bio bliži Reini od svih gostujućih igrača.

Liverpool je do izjednačenja preko Kuyta u 49. minuti. Nizozemac je tukao lijevom nogom iz ne osobito dobre situacije, ali se lopta odbila od Taylorove noge, malo promijenila smjer i završila u mreži. Odmah nakon toga je Fernando Torres propustio zabiti iz čiste šanse. No, do kraja utakmice su domaćini bili i bolji i borbeniji, kao da su više željeli pobjedu, pa su je na kraju zasluženo i dohvatili. U 80. minuti je Joey Barton bio brži na lopti od loše Liverpoolove obrane, te ju je spretno progurao pored Reine. U prvoj minuti sudačke nadoknade se Andy Carroll odlučio na šut iz daljine, s više od 20 metara. U njegovoj blizini su bila četvorica ''crvenih'', ali se nitko od njih nije odlučio krenuti u blok, svi su samo stajali i gledali, pa je Carroll preciznim udarcem u kut matirao Reinu. Bio je to njegov jubilarni, 10. pogodak ove sezone u Premiershipu.

Newcastle je tako prekinuo crni niz od pet utakmica bez pobjede, a Liverpool je još jednom ponudio lošu i neinventivnu igru na gostujućim travnjacima, s puno alibi poteza i bez preuzimanja odgovornosti. Ovo je ''redsima'' bio već šesti gostujući poraz ove sezone u Premiershipu u devetom nastupu. Dobili su samo jednu utakmicu.

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su na Upton Parku domaći West Ham s 3-1 u ogledu 17. kola engleskog prvenstva . City je ovom pobjedom skočio na drugo mjesto s 32 boda, koliko ima i Arsenal, uz utakmicu manje. Manchester United s 31 bodom ima dva susreta manje, a četvrti je Chelsea s 30 bodova i utakmicom manje. Manchester City je do druge uzastopne pobjede u prvenstvu stigao bez svog argentinskog kapetana Carlosa Teveza, koji nije imao pravo nastupa protiv bivšeg kluba zbog suspenzije.

Gosti su zasluženo poveli u 30. minuti kada je Yaya Toure svladao Roberta Greena, a onda je vratar West Hama bio autor autogola u 73. minuti. Nakon udarca Yaye Tourea se lopta odbila od vratnice u Greenova leđa, a potom u mrežu. Adam Johnson, koji je u 61. minuti zamijenio Marija Balotellija, izbjegao je u 81. minuti zamku zaleđa, zaobišao Greena i poslao loptu u praznu mrežu, a počasni gol za ''čekićare'' zabio je James Tomkins u 89. minuti.

Aston Villa je prekinula niz od tri poraza domaćom pobjedom protiv West Bromwicha 2-1. Everton i Wigan, odnosno Fulham i Sunderland, igrali su utakmice bez golova, a iznenađenje je priredio Blackpool gostujućom pobjedom kod Stokea 1-0. Stokeu je to bio prvi poraz nakon pet utakmica u kojima su osvojili 11 od mogućih 15 bodova.

Premiership, 17. kolo:

VIDEO Aston Villa – West Bromwich 2-1 (Downing 25, Heskey 80 / Scharner 89)

West Ham – Manchester City 1-3 (Tomkins 89 / Toure 30, Green 73 – ag, Johnson 81)

Everton – Wigan 0-0

Fulham – Sunderland 0-0

Stoke – Blackpool 0-1 (Campbell 48)

Newcastle – Liverpool 3-1 (Nolan 15, Barton 80, Carroll 90+1 / Kuyt 49)