DERBI U KRANJČEVIĆEVOJ

Medić zabio za bod i nadu Zagreba, Križman i Milić gurnuli Inter na začelje!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 19. travanj 2013. 11:16

U prve dvije utakmice Max TV 1. HNL lige odigrane u petak - doslovna borba za goli život. Za opstanak u ligi. Do utakmice posljednje plasirani Zagreb Ćire Blaževića dočekao je Zadar i remizirao 1-1. Inter je ugostio Istru i izgubio sa 0-2.

Gosti su ugrabili veći dio plijena i lakše će disati uoči zadnjih pet kola. Ćirini “pjesnici” imali su priliku pobjedom konačno pobjeći s posljednje pozicije na kojoj se nalaze praktično od početka sezone. No, travnički “bard” nije opet u svojim redovima imao previše “raspjevane” pojedince...

Umjesto da brzo zabiju i pokušaju ostvariti svoju tek sedmu ovosezonsku pobjedu i približe se ionako jedva vidljivom “svjetlu na kraju tunela”, Zagrepčani su primili pogodak poslije 15-ak minuta igre u drugom poluvremenu. Zabio ga je Antonio Mršić. Do kraja utakmice nastavila se agonija domaćih, a za izjednačenje u 85. zabio je ljubimac predsjednika Dražena Medića - njegov sin Lovro.

Na stranu cinizam, Medić junior napravio je veliki posao jer je i bod bio dovoljno velik Zagrebu za bijeg sa začelja koje je pripalo Interu.

Rajko Magić upisao je na klupi “diva iz predgrađa” tri remija zaredom (i poraz od Dinama). Inter je tražio prvu pobjedu još od studenog kad su pobijedili baš Istru. No, planovi se nisu ostvarili. Pogocima Sandija Križmana i Hrvoja Milića u samo dvije minute (72. i 73.) slavili su gosti.

12. Inter 28 4 11 13 28-39 23

ZAGREB - ZADAR 1:1 (Medić 85 / Mršić 62')

ZAGREB (4-4-2): Livaković - Jurendić, Kolinger, Graf, Bevab - Kovačić - Handžić, Djengoue - Šovšić - Abdurahimi, Medić.

ZADAR (3-5-2): Gluić - Prahić, Con, Ljubović - Sarić, Jerbić, Begonja, Mršić, Vasilj - Ivančić, Gržan

GOOL 85. minuta - Lovro Medić izjednačio je za Zagreb

GOOL 62. minuta - Mrežu domaćina zatresao je Mršić

1. minuta - Utakmica je počela!

INTER - ISTRA 1961 0:2 (Križman 72', Milić 73)

INTER (4-2-3-1): Delač, Herceg, Milardović, Bagarić, Kramarić, Pokrivač, Mlinar, Vujcic, Šarić, Oršić, Budimir.

ISTRA 1961 (4-2-3-1): Ježina, Zgrablić, Budicin, Obšivač, Woon, Anđelković, Blagojević, Havojić, Hadžić, Milić, Križman.

79 . minuta - U prilici se našao Bagarić, ali njegov udarac bio je jako loš

GOOL 73. minuta - Mrežu je zatresao Hrvoje Milić

GOOL 72. minuta - Havojić je odlično uposlio Križmana oji šalje loptu u praznu mrežu

70. minuta - Udarac iz kuta izveo je Oršić, najviši u skoku bio je Bagarić, ali nije uspio loptu polsati u mrežu

65. minuta - Inter stišće goste, ali ne može stići do pogotka

51. minuta - Prema golu Istre sjurio se Tomislav Šarić, uputio udarac, ali lopta je otišla iznad vrata

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

37. minuta - Križman je opalio s dvadesetak metara ali lopta je otišla iznad grede

35. minuta - Oršić je centrirao, a Vujčić iz idealne situacije šalje loptu pokraj gola

23. minuta - Slobodni udarac s lijeve strane izveo je Oršić. Lopta je doletjela na drugu vratnicu do Milardovića, no on ju nije uspio zahvatiti i poslati u mrežu

21. minuta - Sa ruba kaznenog prostora pucao je Križman, ali Delač odbija u korner

17. minuta - Herceg je prošao po desnoj strani, zapucao prema Ježini, ali rezultat se nije mijenjao

7. minuta - Budimir se sjurio prema vratima gostiju, ali nije uspio zaprijetiti vratima Ježine

18. svibanj 2024 03:29